پنج‌شنبه , 14 نوامبر 2019
صفحه اصلی > تجهیزات آبرسانی > تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی

تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی

امروزه با توجه به گستردگی شهر ها و افزایش آپارتمان نشینی معمولا ساکنین با افت فشار آب در ساختمان های بلند و چند طبقه مواجه می گردند ، برای حل این مشکل از انواع پمپ آب خانگی جهت افزایش فشار سرعت و فشار آب مورد نیاز استفاده می شود . در پمپ آب خانگی دو نوع پمپ آب جتی و پمپ آب بشقابی از پمپ های پر مصرف و پرکاربرد در این زمینه می باشند و برای مشتریان این سوال به وجود می آید که تفاوت آنها در چیست . ما در مجله دماپویا دو پمپ آب بشقابی و جتی و تفاوت آنها از قبیل ارتفاع و حجم آبدهی ، میزان صدا این دو پمپ آب خانگی را بررسی و به آن پرداخته ایم .

پمپ آب جتی با بشقابی چه تفاوتی دارد

پمپ آب بشقابی و جتی چه تفاوتی دارند . این از جمله مهم ترین سوالاتی است که افراد ممکن است هنگام خرید پمپ آب خانگی از خود بپرسند . برای آگاهی یافتن از این موضوع و شناخت تفاوت پمپ آب جتی و بشقابی در مقاله دماپویا به آن پرداخته ایم و به شما پیشنهاد می کنیم که مطالب زیر را جهت انتخاب بهتر مطالعه فرمایید .

پمپ-آب-بشقابی

پمپ آب بشقابی

پمپ آب بشقابی در دو مدل سانتریفیوژ و جابه جایی مثبت جهت انتقال سیالات تمیز و غیر خورنده مانند آب ، روغن ، حلال ها در زمینه مصارف خانگی و صنعتی نظیر تأمین آب ، آبیاری باغ ، انتقال سیالات به بخش های مختلف تأسیسات ، کاربرد دارد . نحوه عملکرد این پمپ آب خانگی به این صورت است که بعد از ورود سیال پروانه شروع به چرخیدن می کند و به سیال انرژی داده و از طریق نیروی گریز از مرکز مایعات را با فشار بیشتر در امتداد محور آن به سمت خروجی پمپ هدایت می کند . در برخی مدل های تولید شده پمپ آب بشقابی دارای دو پروانه می باشد که میزان آبدهی در این نوع بیشتر است و جنس بدنه ی پمپ برنج یا استیل می باشد و دارای آبدهی تا ارتفاع 33 متر می باشد و مکش پمپ 6 الی 7 متر می باشد . پمپ آب خانگی بشقابی در برند های لیو ، مورگن ، پنتاکس و ارس تولید و در بازار موجود می باشند .

پمپ-آب-جتی

پمپ آب جتی

پمپ آب جتی از گروه پمپ های سانتریفیوژ می باشد و مانند دیگر پمپ ها به جهت افزایش فشار مایعات مورد استفاده قرار می گیرد . پمپ جتی برای مکش آب از عمق 50 متر با توان مکش 9 متر طراحی شده است . عملکرد پمپ آب جتی به این صورت است که با ایجاد خلاء در قسمت مکش پمپ ، هوایی که درون پمپ وارد شده را خارج می نماید در هنگامی که تمام هوای موجود تخلیه شد و در لوله مکش خلاء ایجاد شد ، فشار اتمسفری بر آب موجود در لوله مکش پروانه غلبه می کند و روند پمپاژ آغاز می گردد و با استفاده از نیروی گریز از مرکز آب را به بیرون پمپ پمپاژ می کند . پمپ آب جتی در دو نوع کم عمق و عمیق در مصارف خانگی وصنعتی مانند انتقال سوخت های سبک ، انتقال مایعات ، سیستم حریق کاربرد دارد . پمپ آب خانگی جتی توسط شرکت های متفاوت از قبیل لیو ، پنتاکس ، ابارا و اسپرونی تولید و به بازار ارائه می گردد .

تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی

در متن بالا به عملکرد و خصوصیات دو پمپ آب جتی و بشقابی پرداختیم . برای مقایسه تفاوت پمپ آب جتی و بشقابی در یک توان برابر می توان گفت که پمپ جتی ارتفاع آبدهی بالاتری دارد اما در پمپ بشقابی مقدار آبدهی بیشتر است . پمپ جتی به دلیل داشتن اجکتور در مقایسه با پمپ بشقابی صدای بیشتری تولید می کند و در مواردی که منبع تأمین آب دارای عمق باشد پمپ جتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . برای انتخاب پمپ آب خانگی باید متراژ واحد ها ، تعداد طبقات ، میزان مصرف آب ، منبع تأمین آب توجه نمود و با توجه به کاربرد آن پمپ آب مناسب انتخاب نمود

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های تجهیزات آبرسانی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی دماپویا

روش محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی | نحوه محاسبه چیلر تراکمی آبی همراه با انتخاب صحیح آن را در مجله دماپویا مشاهده و بررسی نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای