سه‌شنبه , 3 آگوست 2021
صفحه اصلی > تجهیزات آبرسانی > مشخصات یک پمپ آب خانگی خوب

مشخصات یک پمپ آب خانگی خوب

ما دراین مقاله از مجله ی دماپویا با ارائه ی یکسری اطلاعات شمارا در خرید و انتخاب یک پمپ خانگی خوب راهنمایی خواهیم نمود یکی از اصلی ترین نیازهای ما در زندگی وجود آب است و میزان اهمیت این موضوع تا حدی است که انجام همه ی کارها مثل: آشامیدن ، آشپزی ویا صنعت و ..به وجود آن وابسته میباشد. امروزه نیز با افزایش میزان شهرنشینی و گسترش آپارتمان سازی دسترسی به آب خصوصا در ساختمان های بلند با مشکل مواجه شده تا آنجاکه دربسیاری ازآپارتمان ها و منازل مسکونی برای تامین آب مورد نیاز، ساکنین طبقه های بالا احتیاج به وسیله و تجهیزاتی دارند که این مشکل را حل نماید دراین خصوص وجود یک پمپ آب خانگی خوب از لازمه ها برای حل این مشکل به حساب می آید در واقع تاریخچه ی حضور این سیستم ، نقش و جایگاه آن را باید از چندین هزارسال قبل دانست که با هدف استخراج آب و مایعات از چاه های عمیق ساخته و امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژی تحت عنوان پمپ آب درقالب شکلی مدرن توانسته درتمامی بخش های زندگی افراد به ایفای نقش بپردازد .

به عنوان یکی از پرکاربرد ترین پمپ های ساخته شده تا به امروز که در بازارنیزموجود می باشد می توان به یک پمپ آب خانگی خوب اشاره نمود. نقش و جایگاه این سیستم های آبرسانی تا حدی است که با کاربردی بودن درزمینه های مختلفی از جمله : افزایش فشارآب مورد نیاز در آپارتمان ها، ویلاها و مزارع کوچک کشاورزی موفق شده اند تا جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهند. چنانچه شما نیزبا این قبیل مشکلات مانند : کمبود فشار آب در محیط مسکونی خود مواجه هستید و قصد خرید پمپ آب خانگی برای حل این معضل را دارید میبایست برای یک انتخاب مطمئن و مقرون به صرفه اطلاعاتی را در این زمینه کسب تا بدانید مشخصه های یک پمپ آب خانگی خوب چیست و با درنظرگرفتن مشخصه های کاربردی آن میتوان اقدام نمود. ما در این مقاله با گردآوری این سری ازمطالب به بررسی این دست از سیستم های آبرسانی خواهیم پرداخت.

آنچه باید درباره ی یک پمپ آب خانگی خوب بدانیم

اگربخواهیم در رابطه با پمپ آب خانگی بگوییم باید گفت وسیله ای است که شدت و جریان آب مورد نیاز را افزایش می دهد . در رابطه با مشخصات پمپ آب خانگی باید به دارا بودن وزن پایین وابعاد کوچکترآن درمقایسه با سایر پمپ آب ها اشاره نمود همچنین نیزدارای یکسری از مزایای ویژه از جمله :حمل و جابه جایی آسان، فضای اشغال کم، هزینه نگه داری و نصب پایین نیز میباشند که جایگاه ویژه ای را به آن ها اختصاص داده است . از این رو نیزبرای آبیاری زمین های کشاورزی و باغچه های کوچک، منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی هم دارای کارایی های بسیاری میباشند. لازم به ذکر است پمپ آب خانگی درمدل های بشقابی، محیطی، خودمکش، جتی، تک پروانه و دو پروانه با قدرت نیم اسب، یک اسب و دو اسب بخار تولید و در بازار موجود می باشدکه عملکرد تمامی این سری از تجهیزات آبرسانی در راستای ایفای نقش در جهت افزایش فشارآب مورد نیاز است یعنی میتوان گفت همگی ازعملکرد مشابه و مشترکی برخوردارمیباشند.اما برای خرید هرنوع از این تجهیزات میبایست مشخصات پمپ آب خانگی انتخاب شده راپیش ازخرید مورد بررسی قرارداد.

هد و دبی پمپ آب خانگی

شاید شما نیز هنگام مراجعه به بازار و در زمان خرید در رابطه با مشخصات پمپ آب خانگی دو اصطلاح هد و دبی پمپ آب را شنیده باشید و این سوال برای شما پیش آمده که این دو مشخصه بیانگر چه چیزی هستند و دلیل اهمیت آنها چیست. ما در این مطلب به بررسی و آشنایی با هریک ازاین اصطلاحات خواهیم  پرداخت . دبی در رابطه با بیان مفهوم میزان حجم آب در یک زمان مشخص به کاربرده می شود که به طور کلی برای هر واحد 350 لیتر بر دقیقه در نظر گرفته شده است و در مقابل مفهوم هد را در جهت پمپاژ آب مورد نیاز در یک سیستم به کار میبرند ارتفاعی که پمپ می تواند آب مورد نیاز را پمپاژ کند را هد پمپ گویند و به طور معمول با متر بیان می گردد. به طور مثال پمپ دارای هد معادل 20 متر دارد، به این معنی است که پمپ در شرایط استاندارد توانایی پمپاژ آب را تا ارتفاع 20 متر دارا می باشد. این دو مولفه رابطه ی مستقیمی بایکدیگر دارند و می توان گفت مکمل یکدیگرند. برای محاسبه هد پمپ آب خانگی تعداد طبقات را در ارتفاع هر طبقه ضرب می کنیم و عدد بدست آمده را با 3 بار فشار که برابر با 30 متر می باشد ( افت فشار ) را جمع می کنیم.

 مارک پمپ آب خانگی

در حال حاضر شرکت های بسیاری در سراسر دنیا سالانه به تولید میلیون ها پمپ آب خانگی و روانه کردن آن به سوی بازار رقابتی به فعالیت می پردازند. از جمله کشورهایی که دارای شرکت های تولیدی فعال دراین زمینه هستند و پمپ آب خانگی طبق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا را تولید و عرضه می نمایند می توان به کشورهای ایتالیا، ژاپن، آلمان، دانمارک و چین اشاره نمود که در واقع از برندهایی موجود در بازار ایران نیز به شمار می آیند و نیز همگی از تکنولوژی مدرن و کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. با مراجعه به مقاله ی بهترین مارک پمپ آب خانگی می توانید با مشخصات پمپ آب خانگی تحت عنوان 8 برند برترموجود در بازار ایران بیشتر آشنا شوید. گفتنی است حائز اهمیت بودن برند در انتخاب پمپ آب خانگی خوب به این دلیل است که شرکت هایی با سابقه طولانی مدت در این زمینه دارای محصولاتی با سطح کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر، بازدهی و راندمان بالا تولید و عرضه می نماید.

بهترین-مارک-پمپ-آب-خانگی

میزان صدای پمپ آب خانگی

یکی دیگر از مولفه های مهم در رابطه با مشخصات پمپ آب خانگی در نظر داشتن مسئله ی میزان صدای آن است و حائز اهمیت بودن این موضوع نیز ازاین جهت میباشد که بسیاری از افراد که تمایل به خرید پمپ را دارند به دنبال پمپی هستند که حین عملکرد دارای صدای کمی بوده و کمترین میزان صدا را ایجاد کند از طرفی هم تمامی پمپ های آب بعد از روشن شدن و در زمان کار کردن دارای صدا می باشند و هیچ پمپ آب خانگی در بازار وجود ندارد که بدون صدا عمل انتقال و تامین آب را انجام دهد، با توجه به همین مسئله شرکت هایی که دراین زمینه فعالیت دارند همواره در تلاشند با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی ها پمپ آبی تولید کننده که دارای کمترین میزان سر و صدا حین عملکرد باشد. در حال حاضر مارک هایی معتبر در بازار موجود است که دارای صدای کمی هستند و با کمترین میزان صدا آب موردنیاز ساکنین را تامین می نمایند .

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره تجهیزات آبرسانی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

کشور سازنده کولر گازی گری

کشور سازنده کولر گازی گری

کولر گازی اسپلیت گری ساخت کدام کشور است | آنچه باید درباره ی کشور سازنده کولر گازی اسپلیت گری بدانیم را در مجله دماپویا مشاهده نمایید

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x