جمعه , 5 ژوئن 2020
صفحه اصلی > تجهیزات آبرسانی > مشخصات یک پمپ آب خانگی خوب

مشخصات یک پمپ آب خانگی خوب

خرید و انتخاب یک پمپ آب خانگی خوب نیازمند در دست داشتن اطلاعات و آگهی داشتن در این زمینه است. بدون شک یکی از نیازهای اساسی هر فردی در دسترس بودن آب بهداشتی و تمیز، جهت آشامیدن و فعالیت های روزمره از قبیل استحمام، آشپزی و دیگر کارها می باشد. در حال حاضر با افزایش شهرنشینی و گسترش آپارتمان سازی دسترسی به آب خصوصا در ساختمان های بلند با مشکل مواجه شده و بسیاری از آپارتمان ها و منازل مسکونی برای تامین آب مورد نیاز ساکنین طبقه های بالا، احتیاج به وسیله و تجهیزاتی دارند که این مشکل را حل نماید. پمپ آب، یکی از اختراعات دست بشر که حدود چندهزار سال پیش با ابتدایی ترین شکل با هدف استخراج آب و مایعات از چاه های عمیق ساخته شد و تا به امروز با پیشرفت علم و دانش دستخوش تغییرات شده و به شکل مدرن امروزی قابل استفاده در تمامی زمینه های خانگی، کشاورزی، صنعتی تبدیل شده است. یکی از پرکاربردترین پمپ های ساخته شده که در بازار موجود می باشد می توان به پمپ آب خانگی اشاره نمود. این نوع پمپ ها در انواع مختلفی برای افزایش فشار آب مورد نیاز در آپارتمان ها، ویلاها و مزارع کوچک کشاورزی کاربرد گسترده ای دارند. اگر شما هم با مشکل کمبود فشار آب در محیط مسکونی خود مواجه هستید، و قصد خرید پمپ آب خانگی ،برای حل این معضل را داشته باشید برای انتخابی مطمئن و مقرون به صرفه نیاز به کسب اطلاعاتی در این زمینه خواهید داشت که چه پمپ آب خانگی میتواند به خوبی آب مورد نیاز را تامین نماید و به طور کلی مشخصات پمپ آب خانگی خوب چیست. در مجله دما پویا مقاله ای گرداوری شده که ویژگی ها و نکات طلایی هنگام خرید پمپ آب را بررسی و مورد بحث قرار داده ایم.

آنچه باید درباره ی یک پمپ آب خانگی خوب بدانیم

پمپ آب خانگی وسیله ای است که شدت جریان و فشار آب مورد نیاز را افزایش می دهد. این نوع پمپ ها به دلیل اینکه دارای وزن کمی هستند و در ابعاد کوچکتر نسبت به سایر پمپ های آب ساخته می شوند از مزایای بسیاری از قبیل حمل و جابه جایی آسان، فضای اشغال کم، هزینه نگه داری و نصب پایین برخوردارند، به همین دلیل برای آبیاری زمین های کشاورزی وباغچه های کوچک، منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی کارایی بسیاری دارند. پمپ آب خانگی در مدل های بشقابی، محیطی، خودمکش، جتی، تک پروانه و دوپروانه با قدرت نیم اسب، یک اسب و دو اسب بخار تولید و در بازار موجود می باشد. باید گفت که وظیفه ی تمامی پمپ های آب خانگی ذکر شده افزایش فشار آب مورد نیاز است و همگی دارای عملکرد مشابه می باشند. اما برای خرید پمپ آب خانگی خوب و مناسب علاوه بر مدل آن باید برخی نکات دیگر در ادامه به آن پرداخته ایم توجه نمود.

هد و دبی پمپ آب خانگی

شاید شما نیز هنگام مراجعه به بازار و خرید پمپ آب خانگی خوب ، دو اصطلاح هد و دبی پمپ آب را شنیده باشید و این سوال برای شما پیش آمده که این دو مشخصه چه چیزی هستند و دلیل اهمیت انها چیست. به حجم یا مقدار آب جابه جا در زمان مشخص را دبی پمپ گویند که به طور کلی برای هر واحد 350 لیتر بر دقیقه در نظر گرفته شده است. ارتفاعی که پمپ می تواند آب موردنیاز را پمپاژ کند را هد پمپ گویند و به طور معمول با متر بیان می گردد. به طور مثال پمپ دارای هد معادل 20 متر دارد، به این معنی است که پمپ در شرایط استاندارد توانایی پمپاژ آب را تا ارتفاع 20 متر دارا می باشد. این دو مولفه رابطه ی مستقیمی بایکدیگر دارند و می توان گفت مکمل یکدیگرند. برای محاسبه هد پمپ آب خانگی تعداد طبقات را در ارتفاع هر طبقه ضرب می کنیم و عدد بدست آمده را با 3 بار فشار که برابر با 30 متر می باشد ( افت فشار ) را جمع می کنیم.

 مارک پمپ آب خانگی

در حال حاضر شرکت های بسیاری در سراسر دنیا سالانه میلیون ها پمپ آب خانگی تولید و روانه بازار رقابت می کنند. کشورهایی که دارای شرکت های تولیدی فعال در این زمینه هستند و پمپ آب خانگی طبق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا تولید و عرضه می نمایند می توان به کشورهای ایتالیا، ژاپن، آلمان، دانمارک و چین اشاره نمود. از برندهایی که در بازار ایران موجود می باشد و همگی از تکنولوژی مدرن و کیفیت بسیار بالایی برخورداند. با مراجعه به مقاله ی بهترین مارک پمپ آب خانگی می توانید با 8 برند برتر پمپ آب خانگی خوب موجود در بازار ایران بیشتر آشنا شوید. اهمیت برند در انتخاب پمپ آب خانگی به این دلیل است که شرکت هایی که دارای سابقه طولانی مدت در این زمینه هستند دارای محصولاتی با سطح کیفیت بالا، گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر، بازدهی و راندمان بالا تولید و عرضه می نماید.

بهترین-مارک-پمپ-آب-خانگی

میزان صدای پمپ آب خانگی

یکی دیگر از مولفه های مهم در انتخاب پمپ آب خانگی خوب میزان صدای آن است. بسیاری از افراد تمایل به خرید پمپ آبی هستند که حین عملکرد دارای صدای کمی باشد و کمترین میزان صدا را ایجاد کند. تمامی پمپ های آب بعد از روشن شدن و در زمان کار کردن دارای صدا می باشند و هیچ پمپ آب خانگی در بازار وجود ندارد که بدون صدا عمل انتقال و تامین آب را انجام دهد، با توجه به همین مسله شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند همواره در تلاشند با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی ها پمپ آبی تولید کننده که دارای کمترین میزان سر و صدا حین عملکرد باشد. در حال حاضر مارک هایی معتبر در بازار موجود است که دارای صدای کمی هستند و با کمترین میزان صدا آب موردنیاز ساکنین را تامین می نمایند.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره تجهیزات آبرسانی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

چگونگی افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری | بررسی و مشاهده روش ها و راهکارهایی طلایی برای افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری در مجله دماپویا

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای