یکشنبه , 17 ژانویه 2021
صفحه اصلی > تجهیزات آبرسانی > دستگاه آب قلیایی کن چیست

دستگاه آب قلیایی کن چیست

برای بررسی ساختار و نحوه عملکرد دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن با دماپویا همراه باشید. نوشیدن آب و فواید آن بر هیچکس پوشیده نیست اما باید به این نکته توجه داشت که هر نوع آب قابل شرب و بهداشتی نیست و حتی با نوشیدن آب غیر بهداشتی و یا ناسالم بیماری های متعددی گریبان گیر شما خواهد داشت. با توجه به نیاز روزانه بدن به آب، نوشیدن آب سالم وبهداشتی امر ضروری و مهم برای تمامی افراد در هر رده ی سنی به شمار می آید. آب سالم و بهداشتی به روش های مختلفی تصفیه شده و برای مصرف و آشامیدن مورد استفاده قرار می گیرد.

تصفیه خانه های شهری، دستگاه تصفیه آب، آب های بسته بندی همگی به نوعی آب را از منبع دریافت و طی مراحل فیلتراسیون و حذف آلودگی آن را به آب سالم و قابل شرب تبدیل نموده اند. آب آشامیدنی که طی مراحل فیلتراسیون بنابه نوع دستگاه و روش فیلتراسیون مواد و املاح معدنی و آلی را از دست می دهد به طوریکه در دستگاه های تصفیه خانگی آب مقطر و خالص را در اختیار خواهید داشت. با این حال شاید اخیرا گفته ها و نکاتی در خصوص آب قلیایی و میزان اسیدی آب نیز به گوش شما خورده باشد. اما منظور از آب قلیایی چیست و اهمیت آن بر سلامتی چه می تواند باشد. در ادامه به ساختار دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن اشاره داریم.

مواد به طور کلی در طبیعت با ماهیت اسیدی و یا باز و یا خنثی یافت می شوند، که میزان آن در مواد مختلف با PH نمایش داده می شود و عددی بین 0 تا 14 می باشد. طبق تحقیقات پزشکی بهتر است که ph بدن را در محدوده قلیایی به منظور حفظ سلامتی بیشتر نگه داشت. زیرا طبق مطالعات انجام شده مشخص شده بیماری های متعددی از قبیل پارکینسون، بیماری MS، سرطان ها در بدن هایی پی اچ بدنشان در محدوده اسیدی می باشد بیشتر بروز می دهد. آب در حالت عادی و معمولی در بازه ی خنثی قرار دارد یعنی ماهیت آن نه اسیدی است و نه بازی، اما ممکن است طی عبور از تصفیه خانه و یا شبکه آبرسانی شهری برخی عوامل روی ماهیت آن اثر گذاشته و PH آنرا تحت تاثیر قرار دهد و با مصرف اینچنین آب شربی بیماری های متعددی در بدن رخ دهد. با توجه به همین موضوع تحقیقیات بی شماری روی انواع مواد غذایی و ماهیت اسیدی و یا بازی آنها انجام شده است. در سال 1931 تحقیقات گسترده ای در خصوص آب قلیایی و اثرات آن بر سلامتی افراد توسط محققان ژاپنی آغاز و بعد از بررسی و آزمایش های مختلف به خواص بی نظیر و معجزه آسای آب با ماهیت قلیایی روی سلامتی دست یافتند. اما سوال اینجاست آب قلیایی چیست و چه ماهیتی دارد. ونقش دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن چیست.

دستگاه آب قلیایی کن چیست

آب قلیایی غنی از هیدروژن و اکسیژن و Ph آن بالاتر از 7 و در محدوده 8 تا 9 می باشد. این آبها به دلیل برخورداری از ماهیت قلیایی و منحصر بفرد تاثیرات مفیدی بر سلامتی داشته و به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدان باعث خنثی سازی رادیکال های آزاد در بدن شده و به این ترتیب موجب حفظ سلامتی افراد می گردد. آب قلیایی یک روند جدید در آب آشامیدنی است که به دلیل برخورداری از خواص بی نظیر در اکثر کشور ها از جمله ایران با استقبال فراوانی روبه رو شده و به عنوان آب آشامیدنی محبوب در بین همگان تبدیل شده است. آب قلیایی با نام های دیگر از قبیل آب الکترولیز شده، آب زیستی، آب یونیزه نیز شناخته می شود. با توجه به همین موضوع شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب به منظور قلیایی کردن آب شرب تجهیزاتی به نام دستگاه آب قلیایی کن با فیلترهایی مخصوص طراحی و روانه بازار رقابت نموده اند که به منظور قلیایی کردن آب آشامیدنی میتوان از این دستگاه ها حتی در منازل نیز بهره مند شد. در ادامه به معرفی دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن و نحوه ی عملکرد آن پرداخته ایم.

دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن

دستگاه آب قلیایی کن

برای بررسی و اطلاع از ساختار و نحوه عملکرد دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن با ما همراه باشید. آب قلیایی کن نیز همانند دیگر دستگاه های تصفیه آب در ابعاد و مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شود. فیلترها جز اصلی و مهم در تمامی این دستگاه ها به شمار می آید. نحوه ی عمکلرد دستگاه تصفیه آب خانگی به این صورت است که آب شهری بوسیله ی پمپ آب از داخل فیلترها عبور کرده و به سمت مسیر خروجی و منبع هدایت می گردد. اما دستگاه آب یونیزه روی کابینت و در دسترس کاربر قرار می گیرد، و نحوه ی عملکرد آن به این صورت است که بوسیله ی الکترودهای تعبیه شده در آن و ایجاد یون هایی با بار منفی و مثبت، در ساختار آب یون هیدروکسید با بار منفی پدید می آورد و به این ترتیب میزان عناصر معدنی موجود در آب تغییر می یاید. در نتیجه موادی از قبیل آنیون ها، فلزات سنگین، نیترات، کلر تقلیل یافته و در عوض سبب افزایش اکسیژن و املاح معدنی مفید، و همچنین بهبود طعم آب می گردد.

نحوه عملکرد دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن به این صورت است که این دستگاه به عنوان الکترولیز آب نیز شناخته می شود و به این صورت عمل می کند که با ورود آب درون دستگاه آب را به اجزای سازنده ی آن تقسیم می کند، و یون های ناهمنام را از یکدیگر جدا می سازد. طی این فرآیند که به وسیله ی جریان الکتریکی رخ می دهد یون های هیدروژن و اکسیژن تفکیک شده و یک فرایند الکتروشیمایی رخ می دهد. فیلتری که در دستگاه آب قلیایی کن به منظور افزایش ماهیت قلیایی آب بکار می رود از نوع فیلتر آلکالاین می باشد. ساختار این فیلتر به نوعی طراحی شده که سطح مواد معدنی موجود در آب را افزایش می دهد. دستگاه های یونیزه کن آب دارای فیلتر آلکالین می باشد، که علاوه بر فیلتراسیون و حذف آلاینده ها در آب موجب احیا و بازگشت یون هایی از قبیل کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم در آب می گردد.

و همچنین موجب افزایش اکسیژن محلول در آب می شود که همین امر سبب شده آب از حالت اسیدی خارج و ماهیت آن به سمت قلیایی و به ph بالای 7 تبدیل شود. فیلتر آلکالین یک بخش آندی دارد و یک بخش کاتدی، که آب موجود در سمت کاتد حاوی یون هیدروکسید، با بار منفی است که همان آب یونیزه قلیایی شده می باشد، و آب سمت آند هم آب اسیدی که از مسیر خروجی به سمت فاضلاب هدایت می گردد. به این ترتیب با استفاده از دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن میتوان در منزل نیز آب شرب قلیایی با خواص بی نظیر را در اختیار داشته باشید.

فواید نوشیدن آب قلیایی

با اطلاع از نحوه ساختار دستگاه آب قلیایی کن و کاربرد آن و با آنچه که گفته شد این دستگاه با افزایش خاصیت قلیایی آب شرب و افزایش خواص بی نظیر آن را به یک آنتی اکسیدان قوی تبدیل می کند. نوشیدن آب قلیایی به این دلیل توصیه می شود که موجب موارد زیر در بدن و حفظ سلامتی افراد می گردد.
افزایش انرژی بدن
حفظ تعادل PH بدن
حفظ استحکام بافت استخوانی
بهبودی عملکرد دستگاه گوارش
افزایش جذب مواد معدنی در بدن
پیشگیری از بروز سنگ کلیه
کاهش قند خون و کنترل دیابت

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره تجهیزات آبرسانی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

علت کند شدن دور موتور کولر آبی

دلیل کند شدن دور موتور کولر آبی

علت کند شدن دور موتور کولر آبی | بررسی و مشاهده علت کند شدن دور موتور کولر آبی و راهکارهای پیشنهادی مجله دماپویا برای رفع آن و راه های افزایش دور کولر آبی

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x