سه‌شنبه , 3 آگوست 2021
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > نقش دیگ در موتورخانه چیست

نقش دیگ در موتورخانه چیست

در این مطلب از مجله دماپویا به نقش دیگ در موتورخانه و عملکرد آن اشاره خواهیم داشت. سیستم گرمایشی مرکزی از دیرباز یکی از متداول ترین روش های تامین آبگرم در سازه های ساختمانی به شمار می آید. دسترسی به آبگرم در فصل های سرد سال یکی از دغدغه های افراد است که در همین راستا روش های ابداعی و مختلفی به کار گرفته که آبگرم مورد نیاز برای انجام امور روزمره و آب مورد نیاز مدارگرمایشی ساختمان را تامین نماید. در بین روش ها و تجهیزات گرمایشی یکی از سیستم هایی که بیشترین کاربردی که دارد و به دلیل برخورداری از مزیت های متعدد و تولید حجم مطلوبی از آب گرم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد نصب و اجرای موتورخانه می باشد. موتورخانه ها از سری سیستم های گرمایشی است که به کمک تجهیزات و مولدهای حرارتی آب گرم مورد نیاز ساختمان را تامین می نماید. نحوه ی عملکرد موتورخانه به این صورت است آب مورد نیاز توسط مولدهای حرارتی گرم شده و از طریق لوله های تعبیه شده به واحدهای ساختمان انتقال داده می شود.

به منظور تامین آبگرم در موتورخانه اجزا و تجیهزات متعددی نیاز هست، که کارایی هریک روی عملکرد نهایی سیستم تاثیرگذار می باشد. از پرکاربردترین مولدهای گرمایی در سیستم مرکزی و موتورخانه ها دیگ های حرارتی هستند. دیگ ها انرژی حرارتی را از مشعل گرفته و گرمای مورد نیاز آب ورودی به محفظه را تامین می کنند، و به این ترتیب آب گرم مورد نیاز مدار تامین می شود. دیگ یا بویلر بسته به نوع مصرف در انواع و ظرفیت های مختلف طراحی و ساخته می شود که در ادامه به نقش دیگ در موتورخانه و انواع آن اشاره خواهیم داشت.

عملکرد دیگ در موتورخانه و انواع آن

همانطور که اشاره شد موتورخانه از متداول ترین سیستم گرمایشی در تاسیسات ساختمان به شمار می آید. که از کنار هم قرار گرفتن اجزا و تجهیزات متعددی تشکیل شده که از مهمترین آنها می توان به دیگ یا بویلر اشاره داشت. دیگ موتورخانه محفظه ای است که آب ورودی به به آن به واسطه ی سوختن مواد سوختی گرم می شود. بسته به میزان گرما، آب با شرایط مختلفی از دیگ خارج می شود. که بسته به همین میزان و معیار دیگ ها در سه دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند. بنابراین میزان گرمای آب خروجی از محفظه از معیار های دسته بندی دیگ ها به شمار می آید. اگر آب ورودی به دیگ پس از جذب حرارت به آبگرم با حداکثر دمای 87 درجه سانتی گراد تبدیل شود، دیگ آب گرم نامیده می شود، اگر به آب داغ با حداکثر دمای حدود 200 درجه سانتی گراد تبدیل شود به آن دیگ آب داغ، و در صورتیکه به بخار تبدیل شود به آن دیگ بخار گویند. هدف از ارائه این مطلب معرفی دیگ موتورخانه است که در ادامه به نحوه ی عملکرد و انواع آن پرداخته ایم.  گرمای مورد نیاز دیگ در موتورخانه از طریق سوخت مشعل ها تامین می شود. با روشن شدن مشعل و سوختن مواد سوختی گرما حاصل شده و از این طریق آب ورودی به محفظه با جذب حرارت، به آبگرم تبدیل می شود.

دیگ در موتورخانه و عملکرد آن

با توجه به نوع عملکرد آنها می توان گفت قبل سیستم حرارت مرکزی دیگ ها یا همان بویلر ها هستند، چرا که نقش بسزایی در عملکرد موتورخانه و تامین آبگرم مورد نیاز دارند. آب ورودی به دیگ آبگرم از طریق گرمای حاصل از شعله مشعل به آبگرم تبدیل شده و با درجه حرارت بالاتری از طریق لوله های آبگرم به سایر واحدهای ساختمان و تجهیزات گرمایشی از قبیل رادیاتورها و یا شوفاژ ها منتقل می گردد. با رسیدن آب گرم به رادیاتورهای و انتقال حرارت به محیط گرمای خود را از دست داده و مجددا از طریق لوله های برگشت به محفظه دیگ در مورتورخانه باز گردانده می شود تا دوباره گرم شده و وارد چرخه ی مدار گرمایشی شود. این فرایند به طور دائم بین دیگ و مبدل های حرارتی انجام می شود و به همین ترتیب به منظور تامین آبگرم مصرفی و گرمایشی ساختمان تکرار می گردد. با توجه به اهمیت و نقش دیگ در مورتورخانه، این تجهیزات در مدل های مختلفی با کارایی های متنوع تولید و عرضه می شوند. از مهمترین معیارهای دسته بندی دیگ آبگرم بر اساس جنس آنها صورت می پذیرد بنابراین در ادامه بر همین اساس انواع مدل های دیگ آبگرم موتورخانه را معرفی می کنیم.

انواع دیگ موتورخانه از نظر نوع جنس

آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان توسط دیگ و درون محفظه ی آن گرم شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بنابه نوع و موقعیت نصب آن در انواع و ظرفیت های مختلفی تولید و عرضه می شوند. دیگ ها از نظر نوع جنس در دو مدل چدنی و فولادی عرضه می شوند که در ادامه به طور مختصر به ساختار آنها، مزایا و معایب هریک اشاره خواهیم داشت.
دیگ چدنی : بر اساس نوع جنس آلیاژ بکار رفته در بدنه ی دیگ به عنوان چدنی شناخته می شود. از ویژگی های ساختاری این مدل دیگ آبگرم پره پره بودن آنهاست. دیگ های چدنی از کنارهم قرار گرفتن پره هایی از جنس چدن تهیه می شوند. از مزایای این مدل دیگ در موتورخانه می توان به نصب و راه اندازی راحت آن اشاره داشت. به دلیل پره پره بودن براحتی قابل حمل بوده و در صورت نیاز به هر نوع تغییر میتوان در همان محل نسبت به تعویض پره ها اقدام نمود. از نظر اقتصادی این دیگ ها نسبت به نوع فولادی گرانتر هستند و با قیمت بیشتری به بازار عرضه می شوند.
دیگ فولادی : از دیگر مدل های دیگ در موتورخانه که کاربرد گسترده ای نیز دارند بویلرهای فولادی می باشند. این مدل از دیگ به صورت یکپارچه و از آلیاژ فولاد تهیه شده است. دیگ فولادی قابلیت کارکرد در فشارهای بالا را دارا می باشد. به دلیل یکپارچه بودن وزن بیشتری نسبت به مدل های چدنی دارد به همین دلیل جابه جایی این سری تجهیزات گرمایشی کمی دشوار بوده و وزن سنگینی دارند. به طور عمده در ساختمان هایی با فضاهای بالاتر و امکان حمل تجهیزات سنگین، از این مدل دیگ آبگرم در موتورخانه استفاده می کنند. این مدل از بویلرها نسبت به مدل چدنی از قیمت مناسب تر و فشار کاری بالاتری بهره می برند. دیگ های فولادی در دو دسته فایر تیوب و واترتیوب طراحی و ساخته می شوند.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید

این مطالب را نیز ببینید!

کشور سازنده کولر گازی گری

کشور سازنده کولر گازی گری

کولر گازی اسپلیت گری ساخت کدام کشور است | آنچه باید درباره ی کشور سازنده کولر گازی اسپلیت گری بدانیم را در مجله دماپویا مشاهده نمایید

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x