یکشنبه , 17 ژانویه 2021
صفحه اصلی > تجهیزات آبرسانی > نکات مهم در انتخاب تصفیه آب خانگی

نکات مهم در انتخاب تصفیه آب خانگی

در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص راهنمای خرید و انتخاب تصفیه آب خانگی به منظور خریدی بهینه متناسب با نیاز را عرضه می نماییم. آب شرب و بهداشتی یکی از نیازهای مبرم و حیاتی برای هر فرد به شمار می آید. چرا که رابطه مستقیمی با سلامتی افراد دارد. با توجه به همین موضوع سیستم تصفیه خانه شهری آب های زیرزمینی و آب روان پشت سدها را جمع آوری و بعد از طی مراحل تصفیه به لوله کشی منازل منتقل می کند. اما بدون شک ممکن است بر اثر فرسودگی لوله های و همچنین فرایند ناقص تصفیه و حذف آلاینده ها همچنین میکروب و ویروس های موجود در آب به طور کامل حذف نشده و درون آب باقی می ماند، و از طریق نوشیدن و یا پخت و پز وارد دستگاه گوارش شده و به مرور سلامتی افراد را به مخاطره می اندازد. به همین جهت سیستم تصفیه آب را در ابعاد کوچکتر به نوعی طراحی کرده اند که به راحتی بتوان درون آشپزخانه به سیستم لوله کشی منزل متصل نمود.

دستگاه های تصفیه آب در برندهای مختلفی تولید و در بازار موجود می باشند. برای انتخاب این سری از سیستم های آبرسانی با در نظر داشتن برخی نکات می توان در انتخاب تصفیه آب خانگی هوشمندانه عمل کرد و به این ترتیب خریدی بهینه و مقرون به صرفه تجربه نمود. دستگاه های تصفیه آب خانگی در برندها و مدل های متفاوتی تولید و در بازار موجود می باشند، که برای خرید و انتخاب تصفیه آب خانگی بهتر است برخی نکات طلایی و موارد مهم را در نظر داشت. وبسایت تخصصی دماپویا به منظور خریدی بهینه و مقرون به صرفه انواع تجهیزات آبرسانی از جمله پمپ آب ، انواع مدل ها تصفیه آب را در برندهای اصلی و معتبر بازار همراه با گارانتی اصلی همچنین امکان ارسال به سراسر کشور و بهترین قیمت عرضه می نماید. با مجله دماپویا برای بررسی عوامل و نکات مهم برای انتخابی بهینه تر همراه باشید.

4 نکته مهم در انتخاب تصفیه آب خانگی

برای انتخاب تصفیه آب خانگی بهتر است در ابتدا نگاهی کلی به نحوه عملکرد تصفیه آب داشته باشیم. این دستگاه ها به طور عمده صرفنظر از برند و مدل های آنها از سه عدد فیلتر تصفیه، ورودی آب ناخالص، و خروجی آب تصفیه شده تهیه شده است. فرآیند کلی تصفیه و فیلتراسیون به این صورت است که با عبور آب از فیلترهای موجود در دستگاه به ترتیب مواد درشت و آلاینده های فیزیکی، بو های نامطبوع، آلاینده های شیمیایی و باکتری ها حذف می شوند. به این ترتیب آب بدون آلاینده و تصفیه شده از مسیر خروجی دستگاه به بیرون هدایت می شود. بنابراین به منظور انجام فرایند صحیح و عمل فیلتراسیون قطعات و اجزای داخلی همچنین برند تصفیه آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تصفیه آب خانگی

بررسی فیلترهای تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب برای انجام حذف آلاینده ها همچنین ذرات معلق در آب شهری در دو مدل فیلتراسیون و اسمز معکوس تقسیم بندی می شوند. هریک از روش های تصفیه آب مزایا و معایب مختص به خود را دارا می باشد. روش فیلتراسیون به این صورت است که تنها ذرات فیزیکی و ناخالصی هایی از قبیل گل و لای، شن و ماسه، کلر را فیلتر و حذف می کند. ایراد این مدل فیلتراسیون عدم حذف باکتری ها و یا بوی نامطبوع آب می باشد. بنابراین این مدل دستگاه تصفیه آب را می توان به عنوان پیش تصفیه مورد استفاده قرار داد.

دستگاه فیلتر به روش اسمز معکوس یکی از مرغوب ترین نوع تصفیه آب به شمار می آید. برای انتخاب تصفیه آب خانگی بهتر است نوع و شیوه ی فیلتراسیون را در نظر گرفت. تصفیه آب به روش اسمز معکوس یکی از بهترین و کامل ترین روش های فیلتراسیون آب به شمار می آید. در این مدل تصفیه آب هر نوع مواد و ذرات شیمیایی و فیزیکی موجود در آب به طور کامل حذف می شود. به این ترتیب مواد و املاح معدنی و مفید آب نیز فیلتر و حذف می گردد. با این حال یکی از معایب این روش تصفیه بیش از حد مجاز آب است که آب شرب را به آب مقطر تبدیل می کند. آب بدون املاح و مواد معدنی نیز طعم تلخی به خود گرفته و در دراز مدت مشکلات شایع در پی دارد.

انتخاب تصفیه آب خانگی

به همین جهت برای جلوگیری از تلخ شدن و همچنین بازگرداندن املاح معدنی مفید از یک فیلتر اضافه در دستگاه استفاده می شود. این فیلتر به عنوان فیلتر مینرال در بازار شناخته می شود. زمانیکه آب تصفیه شده در مرحله ی آخر از فیلتر مینرال عبور کرده و سبب تعادل TDS آب در محدوده مجاز یعنی 30ppm تا 90ppm می گردد. به این ترتیب طعم آب شرب بازگشته و قابل استفاده می باشد.

مدل دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از مهمترین نکات برای انتخاب تصفیه آب خانگی در نظر گرفتن محیط و فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه می باشد. به طور عمده دستگاه های تصفیه در مدل های زیر سینکی، رومیزی، و سر شیری تولید و در بازار موجود می باشند. هدف استفاده از تمامی مدل ها عمل حذف آلاینده های موجود در آب و افزایش سطح کیفیت آب آشامیدنی منازل است.

تصفیه آب سر شیری

تصفیه آب خانگی سر شیری

این مدل تصفیه آب در ابعاد و اندازه های بسیار کوچک طراحی و ساخته می شوند، و با قرار گرفتن روی شیر آب عمل فیلتراسیون و تصفیه آب را انجام می دهند. این مدل تصفیه آب دارای عمر کوتاهی می باشد. و با توجه به میزان استفاده و تعداد دفعات باز و بسته شدن شیر آب می توان به مدت 4 الی 6 ماه از این مدل تصفیه آب ها مورد استفاده قرار داد. از مزایای تصفیه سر شیری میتوان به نصب و راه اندازی راحت، قیمت مقرون به صرفه، عدم اشغال فضای مفید اشاره نمود. اما به دلیل ساختار ساده می توان گفت که قادر به حذف تمامی میکروب ها و ویروس های موجود در آب نمی باشد.

تصفیه آب خانگی زیر سینکی

یکی دیگر از مدل های دستگاه تصفیه آب و پرکاربرد این تجهیزات مدل زیرسینکی آن می باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی یکی از متداول ترین و مرسوم ترین مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد که نسبت به سایر مدل ها از استقبال بیشتری برخوردار است. همانطور که از نامش پیداست زیر سینک و داخل کابینت نصب و اجرا می گردد. به طور عمده تصفیه آب زیر سینکی به دو روش اسمز معکوس و فیلتراسیون عمل فیلتراسیون و حذف آلاینده های آب شرب را انجام می دهد. این مدل دستگاه تصفیه آب خانگی توانایی تولید حجم بالایی آب تصفیه شده هستند که می توان در مصارف خوراکی مانند شستشوی سبزیجات، میوه، و پخت و پز از آب تصفیه شده ی دستگاه مورد استفاده قرار داد. از ویژگی های منحصر بفرد این مدل تصفیه آب خانگی قابلیت جابه جایی در صورت نیاز و تعویض محل سکونت دارا می باشد. برای نصب و اجرای تصفیه آب زیر سینکی تخصصی بوده و نیاز به مهارت مختص به خود را دارد.

تصفیه آب خانگی زیر سینکی
تصفیه آب رومیزی

تصفیه آب خانگی رومیزی

همانطور که اشاره شد برای انتخاب تصفیه آب خانگی متناسب با نیاز بهتر است که شرایط نصب و فضای مورد نیاز دستگاه را در نظر داشته باشید. به دلیل شباهت آن به کیس کامپیوتر در بازار به عنوان کیسی نیز شناخته می شوند. تصفیه آب خانگی رومیزی در مدل های اسمز معکوس و فیلتراسیون اب شرب مورد نیاز را تصفیه و مواد آلاینده ی آن را حذف و فیلتر می کنند. به دلیل قرار گرفتن روی میز و یا کابینت بنابراین شکل و نمای دستگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین شرکت های تولیدی که در خصوص طراحی و ساخت انواع تصفیه آب خانگی فعالیت دارند بدنه ی دستگاه را از بهترین متریال و با شکل ظاهری مدرن و لوکس طراحی و عرضه می کنند. به دلیل ابعاد کوچک توانایی فیلتراسیون حجم کوچکی از آب را دارا می باشند. به دلیل لوکس بودن این کالا با قیمتی بالاتر نسبت به مدل های دیگر در بازار به فروش می رسند.

برترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی

در حال حاضر شرکت های مختلفی در خصوص ساخت و تولید انواع مدل های تصفیه آب خانگی فعالیت دارند. از این رو می توان گفت مارک های متعددی در بازار با سطح کیفیت های مختلف تولید و در بازار موجود می باشند. برای انتخاب تصفیه آب خانگی مناسب و کارآمد علاوه بر در نظر داشتن شرایط نصب و روش تصفیه آن، برند دستگاه را نیز در نظر داشت. چرا که شرکت های معتبر برای ساخت تصفیه آب از بهترین مواد و متریال مورد استفاده قرار می دهند به این ترتیب بدون اینکه تاثیر منفی روی ساختار آب داشته باشند عمل فیلتراسیون و تصفیه آب انجام می پذیرد. در حال حاضر برندهای تایوانی، چینی، ایتالیایی، آمریکایی و ایرانی هریک با سطح کیفیت متفاوت تولید و در بازار ایران به فروش می رسند. همچنین خرید از برندهای مطرح و معتبر ارائه استفاده از سایر خدمات نظیر گارانتی، سرویس دهی، تعویض قطعات وجود دارد و با اطمینان خاطر و با قیمتی مقرون به صرفه انتخاب تصفیه آب خانگی متناسب با نیاز را انجام داد.

انتخاب تصفیه آب خانگی

رعایت استانداردهای جهانی در دستگاه تصفیه آب خانگی

به دلیل اثربخشی و رابطه مستقیم آب تصفیه شده با سلامت افراد یکی از ملاک های انتخاب تصفیه آب خانگی توجه به رعایت استانداردهای جهانی سازمان بهداشت ملی می باشد. این موسسه یک سازمان غیر انتفاعی بین المللی بوده گواهینامه های مربوط به سلامت و استانداردهای زیست محیطی را صادر می کند. گواهینامه ها و تاییدیه های این موسسه مورد قبول همگان در سراسر جهان می باشد. این سازمان پس از ارزیابی و تست تصفیه آب در صورت رعایت کردن استانداردهای جهانی گواهینامه های WQA و یا NFS را به برند و مدل تولیدی دستگاه اعطا می نماید. بنابراین برای خرید و انتخاب تصفیه آب خانگی توجه به نشان استاندارد جهانی از نکات قابل توجه به شمار می آید.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره تجهیزات آبرسانی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

علت کند شدن دور موتور کولر آبی

دلیل کند شدن دور موتور کولر آبی

علت کند شدن دور موتور کولر آبی | بررسی و مشاهده علت کند شدن دور موتور کولر آبی و راهکارهای پیشنهادی مجله دماپویا برای رفع آن و راه های افزایش دور کولر آبی

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x