شنبه , 19 ژوئن 2021
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

هدف ما از ارائه ی این مطالب در مقاله مجله دماپویا آموزش طرز استفاده از ریموت کنترل کولر گازی در انواع برندهای پرکاربرد و پرفروش در بازار می باشد. لازم به ذکراست درحال حاضر شرکت های بسیاری در زمینه طراحی و ساخت سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی فعالیت داشته و سالانه میلیون ها دستگاه را تولید و روانه بازار رقابت می کنند. درحال حاضر نیز با توجه به گرم شدن هوا و بالا رفتن دما در تمامی نقاط دنیا، کولرگازی ها جایگاه بالایی را در حوزه ی استفاده از آن خود نموده اند به این معنا که بسیاری از افراد به منظور ایجاد تامین هوای مطلوب این سری از تجهیزات را مورد استفاده قرارمی دهند. در این خصوص تکنولوژی و مدرنیته نیز روی ساخت و طراحی کولر گازی تاثیر گذاشته و کالایی مدرن و پیشرفته را به تولید و در اختیار مشتری قرارمی دهد که به عنوان یک نمونه میتوان به کولر گازی های جدید با قابلیت ریموت کنترل اشاره نمود که در ادامه مطالب به روش استفاده از ریموت کنترل ها بیشترخواهیم پرداخت.

در رابطه با طرز کار ریموت کنترل کولرگازی ابتدا میبایست پیش از هرچیز این سیستم را از لحاظ ساختاری مورد بررسی قرار دهیم. اکثر کولر گازی اسپلیت های موجود در بازار با قابلیت عملکرد سرمایش و گرمایش طراحی شده که علاوه بر تابستان میتوان در روزهای سرد سال نیز از گرمای مطبوع آنها بهره مند شد و به طور معمول سازنده های این سیستم ها دراین تجهیزات سرمایشی از ریموت کنترل به منظور تغییر و تنظیم وضعیت دستگاه استفاده نموده که روی هرکدام از آنها تعدادی دکمه و علامت های خاصی قرارداده شده که هرکدام نیز وظیفه ی تنظیم حالت دستگاه را به عهده دارند. ما در گروه فنی مهندسی دما پویا با هدف ارائه روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی دستورالعملی کامل را در خصوص نحوه ی عملکرد و طرز استفاده از آن تحت عنوان برندهای مطرح از قبیل ایران رادیاتور، هایسنس، ال جی، سامسونگ، تراست، گرین و اجنرال را همراه با تصویر کنترل مربوط به هرکدام قرار داده ایم که شما عزیزان با مطالعه آن میتوانید کارایی بیشتری از این سیستم را دریافت نمایید.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی

در این مطلب ما به آشنایی با طرز کار ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان برند ال جی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است این نوع از تجهیزات تهویه مطبوع یا سرمایشی در ظرفیت های 9000 تا 30000 btu با بازدهی و راندمان بسیارمطلوب تولید و در بازار جهت ارائه ی به مشتری عرضه می گردد. نکته ی حائز اهمیت در رابطه با این محصول برخوداری آن از یکسری مزایا از قبیل: ظاهری مدرن و بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا بوده که سبب شده تا این برند به یکی از پرفروش ترین های عرصه رقابت تبدیل و همچنین برخورداری از تکنولوژی اینورتر در این سیستم که میزان مصرف انرژی را کاهش و در عین حال دستگاه را از بازدهی بالایی برخوردار می سازد. در واقع باید گفت کمپرسور کولر گازی های دیواری ال جی از نوع روتاری تهیه و گاز مبرد بکار رفته در آنها از نوع R22 و R410 بوده که سازگاری بالایی را هم با محیط داشته و نیزبا قابلیت عملکرد سرد و گرم طراحی و روانه بازار رقابت شده اند. در ادامه ی مطالب نیز نحوه عملکرد و طرز استفاده از ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان اجنرال را برای شما قرارداده ایم.

ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت ال جی

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

در رابطه با ارائه ی راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان برند سامسونگ ابتدا پیش از هرچیز مشخصه های فنی آن را مورد بررسی قرار می دهیم. این سیستم در ظرفیت هوادهی 10000 الی 30000 btu با قابلیت عملکرد سرد، سرد و گرم تولید و در بازار موجود می باشد. لازم به ذکر است بهره مندی از تکنولوژی اینورتر در کولر گازی سامسونگ تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و در نهایت افزایش بازدهی دستگاه را باخود به همراه دارشته و نیز نوع کمپرسور بکار رفته ی در آن از نوع اسکرال و روتاری و از گاز مبرد R22 و R410 سازگار با محیط استفاده شده است. در واقع استفاده از قطعات و متریال اصلی و با کیفیت در این دستگاه ها سبب کاهش استهلاک و افزایش بازدهی و هوادهی مطلوب گردیده، همچنین بهره مندی از تکنولوژی مدرن و استفاده از سیستم های پیشرفته در عین حال قیمت مقرون به صرفه این سری از سیستم های تهویه مطبوع را به یکی از پرفروش ترین های بازار تبدیل کرده است. در ادامه نحوه عملکرد و آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ را ملاحظه می فرمایید.

ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت سامسونگ
ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال

جهت ارائه ی روش کار ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان این برند ابتدا ساختار آن را مورد بررسی قرار می دهیم. برند اجنرال به عنوان یکی از قدیمی ترین برندهای عرصه سیستم تهویه مطبوع در بازار شناخته شده است که بواسطه سطح کیفیت بالا و قدرت خنک کنندگی بسیار مطلوب توانسته در سراسر دنیا بویژه مناطق گرمسیری طرفداران زیادی را ازآن خود بنماید. لازم به ذکراست این مدل کولر گازی اسپلیت در ظرفیت های 9000 تا 36000 btu با قابلیت عملکرد سرد و گرم به تولید رسیده و کمپرسور های بکار رفته ی در این اسپلیت ها از نوع روتاری و اسکرال بوده که گاز مبرد مورد استفاده در آنها از نوع R22 و R410 میباشد که سازگاری بالایی با محیط دارد. با بهره مندی از تکنولوژی اینورتر میزان مصرف انرژی در آن به کمترین حد رسیده و در نهایت بازدهی آن دستگاه بالا رفته است. به عنوان یکی از ویژگی های این سیستم برخورداری آن ازریموت کنترل است که در ادامه مطالب آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اجنرال همراه با تصویر را برای شما قرارداده ایم.

ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت اجنرال
ریموت کنترل کولر گازی اسپلیت اجنرال

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور

در این مطلب با بررسی مشخصات ساختاری این سیستم به ارائه روش استفاده از ریموت کنترل کولرگازی خواهیم پرداخت. این نوع از تجهیزات سرمایشی تحت عنوان کولر گازی در برند ایران رادیاتور با ظرفیت های 6000 تا 24000 btu با قابلیت عملکرد سرد تولید و در بازار موجود می باشد. در واقع این مدل کولر گازی به گونه ای طراحی شده که با کمترین میزان مصرف انرژی و دارا بودن رده انرژی A در دسته ی کولر گازی کم مصرف قرار گرفته و درعین حال از بازدهی بالایی هم برخوردار میباشد. کولر گازی ایران رادیاتور از کمپرسور GMCC شرکت توشیبا، روتاری ویژه ی مناطق معتدل و مرطوب بوده و نیز گاز مبرد بکار رفته در آن از نوع R410 بوده که سازگاری بالایی را هم با محیط دارد. در ادامه میتوانید نحوه عملکرد و آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور را مشاهده فرمایید.

ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی شارپ

جهت ارائه راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان برند شارپ ابتدا نگاهی به عملکرد این سیستم می اندازیم. کولر گازی شارپ در ظرفیت هوادهی 9000 تا 30000 btu با راندمان و بازدهی بسیار مطلوب تولید و روانه بازار رقابت می شود که کمپرسور های بکار رفته درآن از نوع روتاری و با بهره گیری از گاز مبرد R410 سازگار با محیط در کمپرسور این مدل کولر گازی استفاده شده است. کولر گازی شارپ با قابلیت عملکرد سرد و گرم میتواند علاوه بر تامین هوای خنک در روزهای گرم، در فصل زمستان و سرما نیز میتوان از حالت گرمایش آن بهره مند شد. در واقع کولر گازی های این گروه صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین میزان مصرف انرژی بالاترین بازدهی را داشته و در مدت زمان کوتاهی دمای مورد نیاز کاربر را تامین می نماید. لازم به ذکر است سطح کیفیت بسیار بالا در کنار قیمت مقرون به صرفه باعث شده که این مدل کولر گازی به یکی از پرفروش ترین ها در بازار تبدیل شود.در ادامه نحوه عملکرد و آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی شارپ را قرار داده دایم که میتوانید به آن مراجعه و از آن استفاده نمایید.

کنترل کولر گازی شارپ

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی هایسنس

در رابطه با ارائه ی طرزکار ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان برند هایسنس بهتر است ابتدا به آشنایی با این سیستم از نظر ساختاری بپردازیم. کولر گازی هایسنس در ظرفیت های 9000 تا 30000 btu با قابلیت عملکرد سرد، سرد و گرم با راندمان و بازدهی بسیار بالا تولید و در بازار موجود می باشد که در آن از کمپرسورهای روتاری و پیستونی استفاده شده به همین دلیل توانایی کارکرد دراقلیم های جغرافیایی متنوع به منظور تامین هوای خنک و مطبوع را دارا میباشند و علاوه بر این از گاز مبرد R22 و R410 سازگار با محیط، استفاده شده است و نیز با بهره مندی از تکنولوژی اینورتر میزان مصرف انرژی به حداقل رسیده و درنهایت بازدهی بالایی را به آن می بخشد. همچنین باید گفت این سری از سیستم های تهویه مطبوع مطابق استانداردهای بین المللی و طبق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته می شوند و از این رو بواسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانسته در سالهای اخیر جایگاه بالایی را در بازار فروش به خود اختصاص دهد. در ادامه روش استفاده از ریموت کنترل این سیستم را برای شما قرار داده ایم.

ریموت کنترل کولر گازی هایسنس

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال

جنرال را میتوان به عنوان یک نمونه از قدیمی ترین کمپانی ها در عرصه طراحی و تولید سیستم های تهویه مطبوع به شمار می آورد که به دلیل خنک کنندگی بالا و استفاده از کمپرسور های قدرتمند توانست طی چندین سال متمادی به یکی از پرفروش ترین های بازار کولر گازی در سراسر دنیا به ویژه در مناطق گرمسیری تبدیل گردد. در جهت ارائه ی روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مشخصه های فنی این سیستم را مورد بررسی قرار می دهیم . در واقع باید گفت این کمپانی در ظرفیت های 9000 تا 30000 btu با قابلیت عملکرد سرد وگرم با راندمان بالا تولید و روانه بازار رقابت شده است. لازم به ذکر است کمپرسورهای بکار رفته دراین دستگاه از نوع روتاری و پیسونی بوده و گاز مبرد بکار رفته در آن R22 و R410 که با محیط نیز سازگاری دارد. این سری از سیستم های تهویه مطبوع به گونه طراحی شده اند که با کمترین میزان مصرف انرژی بالاترین میزان بازدهی برخوردارند. به همین دلیل نیز با استفاده از کمپرسورهای متنوع میتوان در هر شرایط جغرافیایی از این دستگاه ها به منظور تامین هوایی مطبوع بهره مند شد. این کولر گازی ها مطابق استانداردهای بین المللی با طراحی منحصر بفرد سطح کیفیت بسیار بالا تولید و روانه بازار رقابت گردیده است. شما میتوانید جهت دریافت راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی با این برند به تصویر ارائه شده مراجعه نمایید.

ریموت کنترل کولر گازی جنرال

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گرین

در این بخش از مقاله با هدف ارائه ی طرزاستفاده از ریموت کنترل کولر گازی به بررسی نوعی دیگر ازسیستم های سرمایشی تحت عنوان برند گرین پرداخته ایم. گفتنی است کولر گازی گرین در ظرفیت های 9000 تا 36000 btu با سطح کیفیت بسیار بالا تولید و در بازار موجود می باشند. استفاده از کمپرسورهای روتاری و پیستونی در این دستگاه ها این امکان را به آن داده که در هر اقلیمی با هر شرایط آب و هوایی از قبیل گرمسیری، معتدل و مرطوب به منظور ایجاد هوایی مطبوع بتوان از آن بهره مند شد. لازم به ذکر است گاز مبرد بکار رفته در آنها از نوع R22 و R410 سازگار با محیط میباشد. این نوع ازکولر گازی با قابلیت عملکرد سرمایش و گرمایش میتواند جایگزین مناسبی برای سایر سیستم های حرارت برودت نیز قرار بگیرد. برخورداری از تکنولوژی های منحصر بفرد همچنین طراحی و ساخت به شیوه ای نوین سبب افزایش سطح کیفیت دستگاه شده است. جهت بهره گیری راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی گرین میتوانید به مطلب پایین مراجعه نمایید.

کنترل کولر گازی گرین

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی تراست

در این مطلب به بررسی نوعی دیگر از تجهیزات سرمایشی تحت عنوان برند تراست و ارائه ی روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی این برند خواهیم پرداخت. این سیستم در ظرفیت های 9000 الی 36000 btu با راندمان و بازدهی بسیار بالا در بازار موجود و کمپرسورهای بکار رفته در آن از نوع روتاری و اسکرال میباشد به همین دلیل میتوان در هر شرایط و اقلیم جغرافیایی از این اسپلیت ها به منظور ایجاد هوایی مطبوع بهره مند شد. گفتنی است کمپانی تراست به منظور کاهش مصرف انرژی از کیت اینورتر در ساخت این سیستم ها بهره برده و از این طریق تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و در نهایت بازدهی دستگاه را ایجاد نموده است. علاوه بر این استفاده از تکنولوژی های منحصر بفرد در طراحی و ساخت این سیستم ها سبب افزایش سطح کیفیت و بازدهی بالای کولرگازی تراست در تمامی ظرفیت های آن شده است. در بخش آخر از مقاله به طور کامل نحوه و نوع استفاده از ریموت کنترل کولر گازی توضیح داده شده است.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

درمتن بالا به ارائه ی طرزکار ریموت کنترل کولر گازی تحت عنوان برندهای مطرح از این نوع تجهیزات همراه با تصویر کنترل ارائه گردید. حال با درنظر داشتن اینکه اکثر اسپلیت ها از یک عملکر مشخص برخوردارند و دکمه های روی کنترل به منظور یک عملکرد و فعالسازی مشخص در دستگاه تعبیه شده است،در ادامه قصد داریم دکمه هایی که در اکثر ریموت ها مورد استفاده قرار گرفته را به طور کامل به منظور استفاده بهینه از دستگاه شرح دهیم.

دکمه on/off : به منظور روشن و خاموش کردن دستگاه بکار رفته است، به این معنا که در صورت نیاز میتوان با فشار دادن این دکمه کولرگازی را روشن و یا خاموش نمود.
دکمه + / – : شکل ظاهری این دکمه با توجه به ریموت کنترل می تواند به صورت ˅ و یا ˄ نمایش داده شود. با فشردن این دکمه میتوان درجه حرارت و یا بردوت دستگاه را تغییر یعنی کاهش و یا افزایش داد.

دکمه fan : زمان هایی که دمای اتاق مساعد باشد و تنها به یک باد ملایم نیاز داشته باشیم میتوان با قرار دادن کولر گازی روی حالت فن با خاموش نگه داشتن کمپرسور هوایی مطبوع در فضای اتاق داشته باشیم.

دکمه Mode: با استفاده از این دستگاه میتوان عملکردهای متفاوت را برای کولر گازی تعریف کرد. به این معنا که با هر بار فشردن آن تغییر حالت دستگاه را خواهیم داشت.

دکمه Auto: با کمک این دکمه میتوان دمایی را به طور دلخواه تعیین کنید و دستگاه به طور اتوماتیک روی آن درجه حرارت تغییر دما می دهد. بدین معناست که کولر گازی روی حالت اتوماتیک قرار می گیرد و به طور خودکار روی دمای تعیین شده توسط کاربر تنظیم می گیرد.

دکمه Heat: به طور معمول این دکمه روی ریموت کنترل های مختلف به صورت آیکون خورشید نمایش داده می شود. با فشردن این دکمه عملکرد گرمایشی دستگاه را خواهیم داشت. بنابراین در فضل زمستان به منظور استفاده از قابلیت گرمایشی دستگاه با استفاده از این دکمه هوایی گرم و مطبوع در اختیار خواهید داشت.

دکمه Cool: برای فعال کردن عملکرد سرمایشی کولر گازی لازم این دکمه را که به طور عمده به شکل دانه ی برف نمایش داده شده را فشار دهیم.

دکمه temp: با کمک این دکمه میتوان تعادل دمای اتاق را حفظ کرد به این صورت که میتوان با فشردن این دکمه و قرار دادن کولر گازی روی درجه حرارت خاصی دمای دلخواه را تنظیم نمود.

دکمه Jet cool: در برخی از مدل های ریموت کنترل با گزینه ی Turbo نشان داده می شود. با کمک این دکمه میتوان کمپرسور دستگاه را برای ماکزیمم فعالیت با نهایت قدرت آماده نمود.

دکمه Fan Speed: وظیفه ی این دکمه تغییر سرعت فن می باشد، به طور معمول سرعت فن در دستگاه های مختلف قابلیت چهار سرعت کم، متوسط، زیاد و نامنظم را دارد.

دکمه Swing: دمپر کولر گازی یا همان پره ها متحرک بکار رفته در پنل داخلی وظیفه ی انتقال و هدایت دمای ایجاد شده را به محیط اتاق دارند. به طور عمده دمپرها بسته به نوع برند آنها به حالت افقی ویا عمودی تغییر جهت دارند. که با فشردن این دکمه میتوان جهت وزش باد را به دلخواه تغییر و تنظیم نمود.

دکمه Timer: با فشردن این دکمه میتوان زمان مشخصی برای شروع بکار و یا خاموش شدن دستگاه به طور اتوماتیک در نظر گرفت.

دکمه Sleep: با قرار دادن کولر گازی روی این حالت، دور فن و پرتاب باد دستگاه کاهش یافته اما دما ثابت می ماند، همچنین صفحه نمایش روی پنل نیز به حالت خاموش قرار می گیرد. بنابراین با این حالت صدا و نور دستگاه به کمترین حد رسیده و به خوابی خوشایند و لذت بخش کمک می کند.

دکمه Dry: در صورتی که مقدار رطوبت موجود در فضای اتاق زیاد باشد با استفاده از این حالت میتوان مقدار رطوبت اضافی را دریافت نمود.

دکمه Reset: به معنی تنظیم مجدد می باشد، در مواقعی که قصد تنظیم ساعت و یا بعد از تعویض باطری میتوان از این دکمه بهره مند شد.

دکمه فیلتر Plasma : در حال حاضر اکثر کولر گازی ها مجهز به فیلتر پلاسما می باشند. با استفاده از این دکمه میتوان خاموش و روشن شدن فیلتر را کنترل نمود.

این مطالب را نیز ببینید!

کولر گازی بانه بخریم یا گارانتی اصلی

کولر گازی بانه بخریم یا گارانتی اصلی

کولر گازی بانه بخریم یا گارانتی اصلی | مهمترین نکات درباره ی خرید کولر گازی بانه ای یا با گارانتی اصلی را در مجله دماپویا مطالعه نمایید .

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x