چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

پمپ درین چیست

امروزه در بسیاری از نقاط جهان از جمله شهرهای مختلف ایران استفاده از کولر گازی جهت ایجاد سرمایش محیط مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته و یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی در بین سایر تجهیزات خنک کننده واقع شده است. در وسایل برودتی با پدیده ی تقطیر یا کندانس رطوبت موجود در هوا روبه رو هستیم و کولر گازی هم از این قاعده مستثنا نیست و آب اضافی درسینی زیر اسپلیت جمع می شود و برای تخلیه این آب راهکارهایی مانند استفاده از پمپ درین وجود دارد که با حفظ زیبایی دکوراسیون محیط شما عمل تخلیه نیز به سهولت انجام می پذیرد. در مجله دماپویا جهت آشنایی با پمپ درین و طریقه نصب آن، همچنین انواع پمپ درین در متن زیر به آن پرداخته ایم و به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر مطلب ما را همراهی نمایید.

پمپ-درین-چیست

طریقه نصب پمپ درین در کولر گازی

خنک کردن محیط و گرفتن رطوبت اضافی موجود در هوا بوسیله ی اواپراتور انجام می پذیرد. گاز موجود در کمپرسور کولر گازی تبدیل به مایع شده بوسیله ی لوله های مویین به اواپراتور منتقل می شود، همچنین رطوبت اضافی هوا هنگام عبور از اطراف اواپراتور سرد شده و تقطیر می شود. قطره های آب حاصل از تقطیر اواپراتور در سینی زیر اوارپراتور جمع شده و یکی از معضلات کولر گازی اسپلیت دورریزی و تخلیه این آب می باشد. جهت تخلیه و خارج نمودن آب اضافی از دستگاه و هدایت آن به محیط بیرون یا ظرف زیر اسپلیت توسط شنلگ این کار صورت می پذیرد که گاهی ممکن است تخلیه ظرف فراموش شود و این از معایب این روش جهت تخلیه آب اضافی می باشد. برای حل این مشکل می توان از پمپ درین استفاده نمود. پمپ درین (Drain pump) وسیله ای است که با توجه به نصب کولر گازی در زیر پنل یا داخل پنل قرار می گیرد و دارای یک مخزن و یکی پمپ و شناور است. آب از لوله درین کولر گازی به وسیله ای یک رابط که شلنگ است وارد پمپ و در مخزن آن جمع می شود. زمانی که آب به حد مشخصی برسد توسط شناور کلید پمپ درین روشن می شود و پمپ درین شروع به کار کرده و آب داخل مخزن را به لوله های خروجی پمپ هدایت می کند. انتخاب پمپ درین به چند عامل از جمله حداکثر ارتفاع پمپاژ، ظرفیت مخزن پمپ، ظرفیت دستگاه، محل قرار گیری پمپ بستگی دارد و در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردد.

انواع-پمپ-درین

انواع پمپ درین

پمپ درین در انواع مختلفی با برندهای متفاوت تولید و در بازار موجود می باشد. هرکدام با توجه به نوع کاربرد دارای هد و توان خروجی متفاوتی هستند و شامل سه مدل پمپ درین داخل پنل، پمپ درین بیرون پنل و پمپ درین تانک تولید و در بازار موجود می باشد هرکدام از این پمپ ها دارای طراحی و کارکرد خاص بوده و با توجه به موقعیت نصب پنل کولر گازی یکی از سه مدل موجود را انتخاب و به پنل وصل نمایید. در مدل داخل پنلی پمپ درین داخل پنل کولر گازی قرار گرفته و دیده نمی شود و در مدل بیرون پنل با ظاهری زیبا به زیر پنل نصب می شود و عمل تخلیه آب را انجام می دهد. مدل پمپ درین تانک دارای اندازه بزرگتری نسبت به سایر پمپ ها دارد و در زیر پنل نصب می شود از ویژگی های این مدل پمپ قابلیت اتصال به چند دستگاه می باشد.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های تهویه مطبوع را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

سنسور دما پکیج

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج

کاربرد NTC در پکیج - تست خرابی NTC | آنچه باید درمورد نحوه عملکرد سنسور دما NTC پکیج و راههای تشخیص خرابی آن را بدانید در مجله دماپویا مشاهده نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای
error: محتوا حفاظت شده است !!