چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > کاهش مصرف برق در کولر آبی

کاهش مصرف برق در کولر آبی

کولر آبی از گذشته های دور جهت خنک کردن منازل و مکان های عمومی مورد استفاده قرار گرفته است. مزایای کولر آبی مانند مکانسیم آسان، قیمت مناسب و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی، مصرف پایین تر نسبت به سایر وسایل سرمایشی باعث شده کولر آبی مورد استقبال قرار بگیرد.

4 روش کاهش برق در کولر آبی

با فرا رسیدن فصل گرما نیاز به وسایل سرمایشی مانند کولر آبی افزایش می باید. کولر آبی برای تبخیر آب روی پوشال ها و ایجاد سرما از جریان برق انرژی دریافت می نماید. ما در مجله دماپویا روش هایی جهت افزایش بازدهی کولر آبی در فصل گرما و کاهش مصرف برق به شما ارائه داده و به شما پیشنهاد می نماییم جهت استفاده ی بهینه از کولر آبی تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

ظرفیت و برچسب انرژی کولر آبی

CFM ظرفیت هوادهی کولر آبی که مخفف عبارت Cubic Feet Minute می باشد و عبارت است از میزان حجم هوایی که فن در هر دقیقه مکش نموده و به داخل کانال خارجی میفرستد. برای خرید کولر آبی مناسب بهتر است با توجه به متراژ محیط کولر آبی با ظرفیت متناسب انتخاب نمود و از این طریق به راندمان کولر کمک کرده و کولر آبی برق کمتری جهت ایجاد سرمایش محیط مصرف می نماید همچنین توجه به برچسب های انرژی کولر از دیگر موارد قابل توجه در کاهش مصرف برق می باشد. برچسب انرژی کولر آبی نشان دهنده میزان مصرف انرژی و بازدهی کولر می باشد بهتر است گرید انرژی مصرفی کولر رده ی A باشد.

برچسب-انرژی-کولر-آبی

شرایط جغرافیایی محیط

کولر آبی در مناطق با شرایط گرم و خشک بیشترین بازدهی را دارد و نیاز سرمایش محیط را تأمین می نماید و کارایی بالایی دارد. کولر آبی در محیط رطوبت ایجاد می نماید بنابراین توصیه می شود در مناطقی با اقلیم مرطوب و شرجی مانند شمال کشور مورد استفاده قرار نگیرد. به جهت استفاده ی بهینه و کاهش مصرف برق کولر آبی بهتر است آن را متناسب با اقلیم و شرایط جغرافیایی محل زندگی خود انتخاب نمایید.

موقعیت نصب کولر آبی

برای عملکرد بهتر کولر آبی و کاهش مصرف برق، موقعیت نصب آن از نکات قابل توجه می باشد. بهتر است کولر آبی در معرض جریان باد قرار بگیرد و با نصب سایه بان و از تابش مستقیم به بدنه کولر آبی جلوگیری کرده در نتیجه به افزایش بازدهی کولر و کاهش مصرف انرژی کمک نمایید. به منظور تولید سرمای بیشتر و کاهش مصرف برق کولر آبی بهتر است طول کانال کشی کمتر باشد به این ترتیب هوای خروجی با فشار بیشتری جریان داشته و به محیط سرما و خنی مطلوبی ارائه می بخشد بنابراین انرژی برق کمتری مصرف می نماید. استفاده از درزگیر و عایق بندی محیط باعث می شود که سرمای تولید شده در محیط باقی بماند و هوای خنک خارج نشود و با این روش می توان به مصرف بهینه ی انرژی در کولر آبی کمک نمایید.

موقعیت-نصب-کولر-آبی

سرویس کولر آبی

معمولا کولر آبی در محیط باز قرار می گیرد و در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار دارد، با فرا رسیدن فصل گرما و قبل از راه اندازی کولر آبی با رعایت مواردی مانند تعویض پوشال ها و تمسه کولر، رسوب زدایی سوراخ ناودانی، شستشوی اتاق داخلی کولر آبی، روغن کاری موتور و یاتاقان و سرویس و یا تعمیر و نگهداری به موقع دیگر اجزای کولر آبی به صورت دوره ای به افزایش بازدهی کولر کمک کرده و باعث کاهش مصرف برق در کولر آبی می شوید.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های تهویه مطبوع را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

سنسور دما پکیج

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج

کاربرد NTC در پکیج - تست خرابی NTC | آنچه باید درمورد نحوه عملکرد سنسور دما NTC پکیج و راههای تشخیص خرابی آن را بدانید در مجله دماپویا مشاهده نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای
error: محتوا حفاظت شده است !!