پنج‌شنبه , 14 نوامبر 2019
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > کولر گازی خورشیدی چگونه کار می کند

کولر گازی خورشیدی چگونه کار می کند

 کولر گازی خورشیدی با استفاده از انرژی خورشیدی بخشی از برق مصرفی خود را تولید می نماید و حتی از کولر  گازی اسپلیت اینورتردار نیز کم مصرف تر می باشد. نصب این نوع کولر گازی مشابه کولر گازی معمولی می باشد و کیفیت سرما این نوع کولر نیز مشابه می باشد. از ویژگی این نوع کولر گازی کاهش استفاده از انرژی های فسیلی و به تبع آن کاهش آلودگی های زیست محیطی می باشد. این نوع کولر شامل دو نوع می باشد . یک نوع آن پنل خورشیدی بر روی یونیت خارجی کولر نصب شده است و نوع دیگر آن پنل خورشیدی جداگانه می باشد و نیاز به باطری ذخیره می باشد ، از این رو هزینه آن بالاتر می باشد و از این نوع برای مصارف خاص استفاده میشود مانند مناطقی که بیشتر ابری می باشد و نیاز به باطری برای ذخیره می باشد. کولر گازی خورشیدی از نظر مصرف برق به دو نوع اینورتر و معمولی تقسیم می شود .

انواع کولر گازی خورشیدی شامل موارد زیر می باشد

کولر خورشیدی اینورتر

کولر گازی خورشیدی اینورتر

کولر گازی خورشیدی اینورتر از سری کولر گازی خورشیدی می باشد. در این نوع کولر دور کمپرسور قابل تنظیم می باشد و نیاز به خاموش و روشن شدن کمپرسور به صورت متوالی نیست. برق مصرفی در این نوع کولر 70 درصد صرفه جویی می شود.

همچنین شما مشتریان عزیز می توانید در ساعات اداری از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان ما در رابطه با خرید کولر گازی متناسب با محیط مورد نظر بهره مند شوید .

معمولی کولرخورشیدی

کولر گازی خورشیدی معمولی

کولر گازی خورشیدی معمولی از سری کولر گازی خورشیدی می باشد. در این نوع کمپرسور عملکرد (روشن/خاموش) on/off دارد اما وجود کلکتور خورشیدی سبب می شود تا زمان خاموش بودن کمپرسور طولانی تر شده چرا که کلکتور سبب می شود تا دما و فشار مبرد دیرتر افت نموده و نیاز به روشن شدن کمپرسور به تاخیر افتد. به این نحو این نوع کولرهای خورشیدی بین ۳۰ تا ۵۰ % نسبت به کولرهای معمولی صرفه جویی دارند.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های تهویه مطبوع را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی دماپویا

روش محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی | نحوه محاسبه چیلر تراکمی آبی همراه با انتخاب صحیح آن را در مجله دماپویا مشاهده و بررسی نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای