جمعه , 5 ژوئن 2020

آبگرمکن چیست

امروزه برای تأمین آب گرم مصرفی مورد نیاز برای واحد مسکونی و اداری از آبگرمکن استفاده می شود. منبع انرژی این دستگاه ها با توجه به نوع مصرف به صورت گازی، گازوئیلی، نفتی، برقی و خورشیدی و در موقعیت نصب دیواری، زمینی و ایستاده تولید می شوند .

انواع آبگرمکن از نظر نوع سوخت و موقعیت نصب

به طور کلی این سری از سیستم های گرمایشی از لحاظ موقعیت نصب و نوع سوخت مصرفی در انواع مختلف گازی دیواری، گازی ایستاده ، برقی دیواری و برقی ایستاده تولید می شوند .

آبگرمکن چیست

آبگرمکن گازی دیواری از مدل های بدون مخزن بوده و از منبع انرژی گاز برای گرم کردن آب استفاده می کند و کارکرد آن به این صورت است که در هنگام باز شدن آب مصرفی مشعل روشن شده و آب گرم را تامین می نماید. تأمین آبگرم فوری و دائم، اشغال فضای کم، بازده انرژی بالا از مهمترین ویژگی های این مدل ها می باشد.

آبگرمکن گازی ایستاده که به آن مخزنی یا زمینی نیز گفته می شود برای تأمین آب گرم مصرفی از منبع گاز استفاده می کند ، کارکرد این سری از سیستم های گرمایشی به این صورت است که آب ذخیره درون مخرن خود را گرم می کند، آبگرم مصرفی را تامین می کند. از این مدل برای تامین آبگرم منازل، فروشگاه ها، بانک ها، ادارات، رستوران ها مناسب می باشد و همچنین به دلیل داشتن مخزن، آب گرم مصرفی را برای چند شیر به طور همزمان را تامین می نماید .

آبگرمکن ایستاده

آبگرمکن با توجه به موقعیت نصب و نوع سوخت مصرفی در مدل های گازی دیواری، گازی ایستاده، برقی دیواری و برقی ایستاده در برندهای مختلف بوتان، آزمون، سپهر الکتریک، نوژان، برفاب، لورچ، ایران شرق، گرم آوران، آریستون، هامر، مگاترم تولید می شوند . که همگی برندهای ذکر شده با گارانتی اصلی دروبسایت دما پویا با بالاترین سطح کیفیت ارائه می گردد.

آبگرمکن دیواری

آبگرمکن برقی دیواری بجای استفاده از سوخت گاز و نفت و سایر سوخت ها برای گرم کردن آب از انرژی برق استفاده میکند و همانند مدل های دیواری در هنگام نیاز و باز شدن شیر آب مشعل روشن شده و آب گرم مورد نیاز را تامین می نماید و تأمین آبگرم فوری و دائم ، اشغال فضای کم ، بازده انرژی بالا از ویژگی های آن می باشد .

آبگرمکن برقی ایستاده از نیروی برق، حرارت مورد نیاز برای گرم کردن آب موجود در مخزن استفاده کرده و آبگرم مصرفی را تامین می نماید و همچنین برای قطع و وصل کردن جریان برق و تثبیت حرارت ترموستات به کار رفته است . محیط های خصوصی و عمومی مانند منازل، فروشگاه ها، بانک ها، ادارات، رستوران ها، مساجد، سالن های اجتماعات از این نوع سیستم های گرمایشی استفاده می شود .

آبگرمکن ایستاده

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

موتورخانه چیست و وظیفه آن

کلکتور موتورخانه چیست

کلکتور موتورخانه چیست و وظیفه ی آن | مشاهده و بررسی نحوه عملکرد و وظیفه ی کلکتور موتورخانه، ویژگی ها، انواع مدل ها و مزایای استفاده از آن در مجله دماپویا

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای