پنج‌شنبه , 14 نوامبر 2019

آبگرمکن چیست

امروزه برای تأمین آب گرم مصرفی مورد نیاز برای واحد مسکونی و اداری از آبگرمکن استفاده می شود . منبع انرژی این دستگاه ها با توجه به نوع مصرف به صورت گازی ، گازوئیلی ، نفتی ، برقی و خورشیدی و در موقعیت نصب دیواری ، زمینی و ایستاده تولید می شوند .

انواع آبگرمکن از نظر نوع سوخت و موقعیت نصب

به طور کلی آبگرمکن ها از لحاظر موقعیت نصب و نوع سوخت مصرفی در انواع مختلف آبگرمکن گازی دیواری ، آبگرمکن گازی ایستاده ، آبگرمکن برقی دیواری و آبگرمکن برقی ایستاده تولید می شوند .

آبگرمکن دیواری

آبگرمکن گازی دیواری آبگرمکن هایی بدون مخزن بوده و از منبع انرژی گاز برای گرم کردن آب استفاده می کند و کارکرد آن به این صورت است که در هنگام باز شدن آب مصرفی مشعل روشن شده و آب گرم را تامین می نماید . تأمین آبگرم فوری و دائم ، اشغال فضای کم ، بازده انرژی بالا از مهمترین ویژگی های این نوع آبگرمکن می باشد.

آبگرمکن گازی ایستاده که به آن آبگرمکن مخزنی یا زمینی نیز گفته می شود برای تأمین آب گرم مصرفی از منبع گاز استفاده می کند ، کارکرد این آبگرمکن به این صورت است که آب ذخیره درون مخرن خود را گرم می کند ، آبگرم مصرفی را تامین می کند .از این نوع آبگرمکن برای تامین آبگرم منازل ، فروشگاه ها ، بانک ها ، ادارات ، رستوران ها مناسب می باشد و همچنین به دلیل داشتن مخزن ، آب گرم مصرفی را برای چند شیر به طور همزمان را تامین می نماید .

آبگرمکن ایستاده

آبگرمکن با توجه به موقعیت نصب و نوع سوخت مصرفی در مدل های گازی دیواری ، گازی ایستاده ،برقی دیواری و برقی ایستاده در برندهای مختلف آبگرمکن بوتان ، آزمون ، سپهر الکتریک ، نوژان ، برفاب ، لورچ ، ایران شرق ، گرم آوران ، آریستون ، هامر ، مگاترم و . . . تولید می شوند .

آبگرمکن دیواری

آبگرمکن برقی دیواری بجای استفاده از سوخت گاز و نفت و سایر سوخت ها برای گرم کردن آب از انرژی برق استفاده میکند و همانند آبگرمکن های دیواری در هنگام نیاز و باز شدن شیر آب مشعل روشن شده و آب گرم مورد نیاز را تامین می نماید و تأمین آبگرم فوری و دائم ، اشغال فضای کم ، بازده انرژی بالا از ویژگی های آن می باشد .

آبگرمکن برقی ایستاده از نیروی برق ، حرارت مورد نیاز برای گرم کردن آب موجود در مخزن استفاده کرده و آبگرم مصرفی را تامین می نماید و همچنین برای قطع و وصل کردن جریان برق و تثبیت حرارت ترموستات به کار رفته است . محیط های خصوصی و عمومی مانند منازل ، فروشگاه ها ، بانک ها ، ادارات ، رستوران ها ، مساجد ، سالن های اجتماعات از این نوع آبگرمکن استفاده می شود .

آبگرمکن ایستاده

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

همچنین شما مشتریان عزیز می توانید در ساعات اداری از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان ما در رابطه با خرید بهترین آبگرمکن متناسب با محیط مورد نظر بهره مند شوید .

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی چهار برند برتر آبگرمکن

معرفی بهترین مارک های آبگرمکن در ایران

بهترین آبگرمکن در بازار ایران - 4 برند برتر | با دما پویا همراه باشید در معرفی بهترین آبگرمکن های موجود بازار بر اساس سطح کیفیت، تکنولوژی و خدمات پس از فروش

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای