دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > تفاوت رادیاتور ایران رادیاتور با لورچ

تفاوت رادیاتور ایران رادیاتور با لورچ

رادیاتورهای ایران رادیاتور و لورچ از جمله محبوب ترین رادیاتورهای موجود در بازار می باشند که از آنها در جهت ایجاد گرمایش در ساختمان ها و مراکز گوناگون استفاده می شود. که اگر بخواهیم این دو محصول را با هم مقایسه کنیم تنها لازم است به مزیت های این رادیاتورها به صورت مقایسه ای اشاره کنیم. رادیاتور ایران رادیاتور به عنوان یکی از قدیمی ترین رادیاتورهای موجود در بازار است که از مکانیزم های گوناگونی جهت انتقال گرمایش آب گرم استفاده کرده و در واقع آن را می توان حاصل چندیدن دهه تحقیق و پژوهش و سابقه فعالیت این شرکت دانست که توانست است با بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا، محصولات خود را طراحی و تولید کند همچنین شرکت لورچ ایتالیا به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه توانسته است یکی از بهترین محصولات در جهان را با این برند ساخته و به اقصی نقاط دنیا صادر نماید. اما برای مقایسه و مشخص شدن تفاوت های این رادیاتورها نیاز است به چندیدن پارامتر توجه شود و یا به نوعی از این طریق با هم مقایسه شوند.

مقایسه رادیاتور پنلی ایران رادیاتور با لورچ دماپویا

رادیاتورهای ایران رادیاتور و لورچ هر دو از آلیاژ فولاد برای ساخت پنل های خود استفاده کرده اند با این تفاوت که ورق فولادی لورچ با ضخامت1.25 و مطابق با استاندارد EN10130 ولی آلیاژ به کارگرفته شده در رادیاتور ایران رادیاتور از نوع استنلس استیل می باشد که از نوع فولاد زنگ نزن می باشد. رادیاتورهای لورچ و ایران رادیاتور به لحاظ رنگی که به آنها جلوه می دهد و یا به عبارت دیگر از زنگ زدن آنها جلوگیری می کند دارای تفاوت هستند به نوعی که رنگ استفاده شده در نوع ایران رادیاتور از نوع اپوکسی و با ترازبندی 100 درصد است که به صورت یکنواخت و بسیار زیبا آن را فراگرفته است اما رنگ به کار برده شده در رادیاتور لورچ از نوع الکتروستاتیک می باشد که به صورت تمام رباتیک و به یک پوشش نانو بر روی این رادیاتور ها قرار گرفته است که هدف آن ایجاد یک پوشش زیبا و کارامد برای محافظت از رادیاتور در مقابل رطوبت است.

 

مقایسه رادیاتور پنلی ایران رادیاتور با لورچ دماپویا

مکانیزم های حرارتی مورد استفاده در این رادیاتورها تا حد زیادی به دلیل داشتن قطعات متفاوت دارای عملکرد و راندمان متفاوتی است که بسته به ابعاد و آکس استفاده شده در هر مدل متفاوت می باشد این رادیاتورها به صورت مشابهی از پنل های موازی و دو کنوکتور استفاده می کنند که در جهت دریافت گرمایش از آب گرم گرمایشی کاربرد دارند. لازم به ذکر است که شرکت لورچ به لحاظ استفاده از کنوکتورهای بلندتر و همچنین به لحاظ شکل قرار گیری دارای بازده بیشتری نسبت به ایران رادیاتور است همچنین نحوه عملکرد و نوع و نرخ تابش گرما به لحاظ بهره مندی از ساختار و آلیاژ متفاوت در این رادیاتورها متفاوت می باشد. تفاوت در شکل ظاهری و طراحی بیرونی این دو رادیاتور باعث شده است تا تمیز کردن و همچنین زدودن این رادیاتور ها از آلودگی های سطحی، متفاوت باشد به نوعی که می توان هر دوی آن ها را از بهترین موارد از این حیث دانست همچنین در بین این دو، رادیاتور ایران رادیاتور دارای سطح هموارتر و همچنین پیچیدگی کمتری در جهت داشتن نظافت است. از جمله تفاوت دیگری که بین این دو رادیاتور وجود دارد می توان اختلاف در وزن آنها اشاره کرد به این شکل که در مدل های هم ارز مثلا 100 سانتی متری به لحاظ استفاده از آلیاژهای به صورت جزئی متفاوت و همچنین قطعات متعدد و گوناگون دارای وزن متفاوتی هستند که در واقع می توان این مورد را متغییر و به لحاظ وجود ابعاد گوناگون در هر دو مدل نسبی دانست.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

تفاوت دیگ چدنی و فولادی

مقایسه دیگ چدنی و فولادی | نحوه ی عملکرد، ساختار و فرق دیگ چدنی و فولادی همچنین مزایا و معایب هریک را در مجله دماپویا مشاهده و بررسی نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای
error: محتوا حفاظت شده است !!