دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم

چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم

پکیج بوتان یکی از بهترین پکیج های موجود در بازار است که با استفاده از بهترین قطعات و جدیدترین تکنولوژی ها ساخته شده است که نیاز است مصرف کننده جهت استفاده از آن آگاهی لازم را درباره عملکرد دستگاه داشته باشد به همین جهت در ادامه به نحوه روشن کردن پکیج بوتان پرداخته خواهد شد. ابتدا باید گفت که برای استفاده از پکیج دیواری در واحد مسکونی نیاز به نصب و راه اندازی آن می باشد که این کار توسط سرویسکار و تکنسین این امر انجام می شود و سپس تحویل مصرف کننده می شود حال اگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش شد و یا برای مسافرت طولانی دستگاه را خاموش کرده ایم و یا نیاز داشته باشیم وضعیت دستگاه را تغییر دهیم چه کاری باید انجام دهیم. ما در اینجا برای شما نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان و همچنین نحوه قرار دادن پکیج را روی حالت زمستانه یا حالت تابستانه قرار داده ایم تا شما در هر زمان که خودتان لازم بود بتوانید به راحتی پکیج دیواری را روشن یا خاموش کنید.

قبل از روشن کردن و فعالیت پکیج بوتان لازم است به مجموعه ای از نکات توجه نمود که شامل مواردی نظیر دقت به عدم نشتی لوله ها و رگولاتور مربوط به گاز و همچنین اقدام به هواگیری در صورت وجود هوا، چون نباید هیچ گونه هوایی در پکیج وجود داشته باشد. کنترل عملکرد درست پتانسیومر به این معنی که دمای شوفاژ را کنترل کرده و مطمئن شوید که مشعل ها به موقع خاموش و روشن می شوند. از این گذشته کنترل کنید که دمای آب مصرفی در ابتدای روشن کردن دستگاه ۴۵ درجه سلسیوس بیش از دمای آب سرد اولیه باشد. عملکرد صحیح مشعل را با سه بار خاموش و روشن کردن آن بررسی کنید. از فشار مناسب آب و خاموش و روشن شدن پکیج در دمای معین مطمئن شوید. روشن شدن مشعل به وسیله جرقه زن را با چشم کنترل کنید.

قبل از روشن کردن دستگاه پکیج بوتان نیاز است با گزینه های دسترسی این پکیج آشنا شوید که به صورت موردی آورده شده است.

 

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

در شکل زیرنمایشگر فشار آب مدار گرمایش را مشاهده می کنید که فشار آب داخلی دستگاه را برحسب بار نشان می دهد که با افزایش دمای داخل پکیج بر این مقدار افزوده خواهد شد لازم به ذکر است که مقدار استاندارد برای این فشار 0.7 تا 1.5 است که با بالاتر رفتن یا پایین تر آمدن آن دستگاه به صورت نشان دادن یک کد نسبت به مصرف کننده هشدار می دهد.

چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم دماپویا

در شکل زیر ترموستات یا همان کلید تغییر وضعیت دستگاه را مشاهده می کنید که با چرخاندن آن در هرکدام از وضعیت های ذکر شده در شکل اول و انتخاب هرکدام نسبت به تغییر وضعیت دستگاه اقدام کنید این کلید برای روشن و خاموش کردن دستگاه، انتخاب فصل، راه اندازی مجدد دستگاه و تنظیم دمای مدار گرمایش به کار میرود و میتواند در ۳ وضعيت (قطع موقت / راه اندازی مجدد) که برای دو مورد خاص خاموش کردن و تنظیم مجدد استفاده می شود و حالت (تابستانی) برای قطع مدار آب گرمایشی و (زمستانی) برای وصل شدن آب گرم مصرفی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت زمستانی با روشن شدن مدار گرمایشی می توان با چرخاندن همین ترموستات در جهت عقربه های ساعت نسبت به افزایش مقدار دمای آب گرمایشی اقدام کرد.

 

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

شکل زیر ترموستات تنظیم دمای آب گرم مصرفی را نشان می دهد که برای تنظیم درجه حرارت آب گرم مصرفی به کار میرود. با چرخاندن دسته تنظیم در جهت حرکت عقربه های ساعت، دمای آب افزایش و با چرخاندن آن در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت، دمای آب کاهش می یابد.

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

با دقت در شکل اول و با مشاهده وضعیت چراغ عملکرد وضعیت شوفاژ می توان به چگونگی عملکرد دستگاه پی برد که اگر این چراغ به یکی از رنگهای قرمز یا سبز در می آید وضعیت به حالتهای زیر می باشد.

سبز ثابت روشن: دستگاه به طور منظور کار می کند و مشعل روشن است.

سبز چشمک زن (1 ثانیه روشن – ۵ ثانیه خاموش): دستگاه در حالت آماده به کار است و شعله وجود ندارد.

قرمز چشمک زن (5/0 ثانیه روشن – 5/0 ثانیه خاموش): دستگاه در حال تنظیم فشار گاز (کالیبراسیون) می باشد .

قرمز چشمک زن (5/0ثانیه روشن – 5/0ثانیه خاموش): دستگاه در وضعیت Sweeper می باشد.

سبز چشمک زن (ا ثانیه روشن – ۵ ثانیه خاموش): دستگاه خاموش می باشد.

 

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی دماپویا

روش محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی

نحوه محاسبه و انتخاب چیلر تراکمی آبی | نحوه محاسبه چیلر تراکمی آبی همراه با انتخاب صحیح آن را در مجله دماپویا مشاهده و بررسی نمایید

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای
error: محتوا حفاظت شده است !!