گرمایشی

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

در این مجله قصد داریم نحوه راه اندازی و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور را به بیانی ساده همراه با تصاویر هر مرحله شرح دهیم. پکیج وظیفه ی تامین آبگرم مصرفی و آب مورد نیاز سیستم های گرمایشی را به عهده دارد. استفاده از این تجهیزات به دلیل مزایای بسیاری که نسبت به سایر تجهیزات دارند با استقبال فراوانی روبه رو شده اند و در بسیاری از ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی از پکیج جهت تامین آبگرم مورد نیاز استفاده می نمایند. یکی از برندهای موجود در بازار ایران که دارای سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، پکیج دیواری ایران رادیاتور می باشد که آب گرم فوری و یکسان را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. اولین قدم بعد از خرید پکیج دیواری، نصب آن می باشد. راه اندازی هر وسیله ای نیازمند اطلاعات دقیق و کافی در همان زمینه می باشد که مصرف کننده می بایست قبل از راه اندازی دستگاه نسبت به آگاهی کافی و همچنین مطالعه دستورالعمل های موجود برای نحوه استفاده و عملکرد دستگاه اقدام نماید در غیر این صورت در هر مرحله پس از نصب ممکن است دستگاه دچار خطاها و مشکلاتی شود که در صورت عدم آگاهی متحمل هزینه های گوناگون و در موارد بسیار پر هزینه تر منجر به تعویض پکیج گردد به همین جهت در مجله گروه دماپویا نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور را به صورت مرحله به مرحله و به طور صحیح آموزش داده شده است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

video
play-rounded-outline

تمامی مدل های پکیج ایران رادیاتور موجود در وبسایت دماپویا دارای گارانتی اصلی می باشند که توسط تکنسین های متخصص گروه ایران رادیاتور در سراسر کشور به طور رایگان نصب می گردند. لوازم نصب پکیج دیواری شامل محافظ برق، پلی فسفات، چهارعدد شلنگ 4/3 و 2/1، شیر ربع گرد 2/1 یک عدد و 4/3 دو عدد می باشد. که این لوازم جانبی در وبسایت دماپویا از بهترین برندهای موجود در بازار با کیفیت فوق العاده به فروش می رسند. در صورتیکه قصد نصب پکیج در داخل ساختمان را دارید باید حتما دودکش مناسب نیز تهیه گردد به همین جهت توصیه می گردد حتما از دودکش دو جداره جهت فعالیت پکیج استفاده شود که به نوعی به جهت دارا بودن دو جداره خارجی و داخلی برای ورود هوای تازه به داخل از طریق جداره خارجی و خروج دود و محصولات سوختن به واسطه جداره داخلی، منجر به افزایش راندمان و کارکرد و از همه مهمتر ایمنی دستگاه می شود. این پکیج توسط نماینده شرکت ایران رادیاتور نصب شده و بعد از نصب اولیه و راه اندازی و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور کارت گارانتی مهر می شود .

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

پس از نصب دستگاه و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور و همچنین تعبیه دودکش دوجداره برای آن توسط تکنسین شرکت ایران رادیاتور و همچنین گذراندن تست های قبل و بعد از نصب و روشن شدن پکیج ایران رادیاتور توسط همان شخص می بایست از ثابت و محکم بودن دودکش اطمینان حاصل نمایید. همچین به لحاظ موارد متعدد دیده شده و از این گذشته به لحاظ نصب اشتباه منجر به بروز مشکلات فراوان شده است به همین جهت هشدار داده می شود هیچگاه دودکش پکیج را به هود آشپزخانه متصل نکنید، والزاما نیاز به دودکش جدا جهت خروج دود و گاز حاصل از احتراق دستگاه  می باشد.

قبل از متصل کردن پکیج به برق از سیم کشی درست و ولتاژ متناسب برای فعالیت پکیج اطمینان حاصل کنید همینطور سعی کنید از اتصال پکیج به برق با نوسانات زیاد خودداری نمایید. لذا با توجه به نکات گفته شده و بعد از چک کردن موارد بالا برق دستگاه را به پریز مناسب وصل کرده و حتی الامکان جهت جلوگیری از خطرات و نوسانات احتمالی برق از محافظ برق استفاده شود . بعد از اطمینان از موارد گفته شده نسبت به راه اندازی پکیج ایران رادیاتور اقدام نمایید.

شیر ورودی آب که در پایانه های لوله کشی در محل اتصال پکیج به لوله است را جهت پر شدن دستگاه باز کرده تا دستگاه مملو از آب گردیده و آماده مراحل بعدی روشن کردن پکیج ایران رادیاتور شود که در مرحله بعد شیر پرکن که زیر دستگاه قرار دارد را باز کرده تا عقربه یا درجه مانومتر روی یک و نیم فشار بار  قرار گیرد که این مقدار را می توان مقداری استاندارد برای فعالیت دستگاه باشد، سپس شیر را ببندید .

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

هنگامی که رادیاتور ها را هواگیری می کنید ممکن است فشار درون پکیج که به وسیله فشار سنج نشان داده می شود پایین بیاید که لازم است مجددا شیرپرکن را باز کرده تا فشار بر روی همان مقدار 1.5 تنظیم شود. دقت کنید که در صورت تنظیم نبودن فشار درون پکیج، دستگاه با صدای بلند روشن می شود و فعالیت می کند که در موارد فعالیت طولانی بسیار آزار دهنده و حتی در مواردی منجر به آسیب دستگاه می شود .

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور

بر روی دستگاه پکیج ایران رادیاتور یک پنل دسترسی جهت اعمال تنظیمات و تغییرات دلخواه مصرف کننده تعبیه شده که برای هر کدام وظیفه ی خاصی در نظر گرفته شده است و برای انجام سفارشی سازی توسط کاربر به وظایفی عهده دارند. ما در این مقاله به اختصار در مورد هر یک از کلیدها و ترموستات ها توضیح خواهیم داد. در واقع در این پنل دسترسی سه عدد کلید به شکل ولوم که به ترتیب برای روشن و خاموش کردن، آبگرم مصرفی و آب گرم رادیاتور ها، یک درجه مانومتر برای نشان دادن فشار و یک ال سی دی برای نمایش کد و درجه پکیج قرار دارد .

iranradiator-damapouya1

روی کلید روشن و خاموش کردن پکیج ایران رادیاتور چهار علامت وجود دارد که هر کدام بیانگر یک فعالیت دستگاه می باشند . علامت 0 نشانه خاموش بودن دستگاه ، R برای رفع برخی خطاهای پکیج ، علامت خورشید برای تنظیم در فصل تابستان و علامت برف برای فصل زمستان می باشد . کلید دوم که با نام ترموستات شناخته می شود برای تنظیم دمای آبگرم گرمایشی مورد استفاده برای رادیاتور ها است و کلید سوم برای تنظیم دمای آبگرم مصرفی یا همان ترموستات آب گرم مصرفی بهداشتی می باشد .

keyiranradiator-damapouya

در انتها کلید تنظیم آب گرم رادیاتور ها که وظیفه گرمایش محیط را بر عهده دارند متناسب با خواست مصرف کننده تغییر داده و در واقع مقدار دلخواه گرمایش محیط را برای آن تنظیم می کنیم .

key-iranradiator-damapouya

سپس کلید تنظیم آب گرم مصرفی را چرخانده و در دمای مورد نظر قرار می دهیم که به این معناست که پکیج دیواری ایران رادیاتور آبی با دمای درخواستی را به مصرف کننده تحویل می دهد.

hot-water-key-iranradiator-damapouya

در فصل زمستان برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور ابتدا کلید یا ترموستات روشن و خاموش را روی عکس برف می گذاریم که این به معنای فعالیت هر دو مدار آب گرم گرمایشی و مصرفی است

key-winter-iranradiator-damapouya

سپس با استفاده از کلید یا ترموستات آب گرم مصرفی دمای آن را با چرخاندن و تقریبا در وسط قرار دادن آن که مقداری تقریبا برابر با 50 الی 60 درجه می شود تنظیم می کنیم که این تغییرات منجربه تغییر در دمای آب گرم می شود. و همین امر سبب راه اندازی پکیج ایران رادیاتور می گردد..

hotwater-key-iranradiator-damapouya

در فصل تابستان نیز برای روشن کردن دستگاه پکیج ایران رادیاتور ابتدا لازم است کلید یا ترموستات روشن و خاموش را روی عکس خورشید قرار داده تا در واقع مدار آب گرمایشی قطع و فقط مدار آب گرم مصرفی به فعالیت ادامه دهد.

key-summer-iranradiator-damapouya

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به مجله تاسیسات دماپویا سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی و سرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید.

4 2 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
علی شمس یگانه
علی شمس یگانه
4 سال پیش

با سلام.درجه ترموستاد داک rheem درزمستان روی چه علامتی باید باشد برف یاخورشید

دماپویا
دماپویا
4 سال پیش
در پاسخ به  علی شمس یگانه

سلام و احترام ، در زمستان پکیج خود را روی برف تنظیم بفرمایید

قربانی
قربانی
2 سال پیش

بعد از ده سال سابقه کار تعمیر و فروش انواع لوازم خونگی توی خونه جدیدم همچین چیز آشغال و مزخرفی رو نصب کرده بودن که کار باهاش از روندن هواپیما سخت تر هست بشدت کالای آشغال و مزخرف و بدرد نخور تولید کردن و رابط کاربری در حد یه گوسفند دو ساله آموزش داده شده داخل خود دفترچه راهنمای کالای مزخرف
توضیح دادن تمام سرویسکارها هم که چه بصورت ویدیو یا چه بصورت متنی واقعا بدرد لای جرز دیوار میخوره من نمیدونم چرا از همچین دستگاه های آشغالی چرا انقدر استقبال میشه و مردم براش صف میبندن

وحید
وحید
1 سال پیش

سلام ببخشید وقتی از حالت زمستان به تابستان تغییر میدیم یکی از شیرهای اب زیر پکیج رو هم باید ببندیم یا نه

اینها را هم ببینید
بسته
دکمه بازگشت به بالا
4
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx