یکشنبه , 1 نوامبر 2020
صفحه اصلی > دانشنامه تاسیسات > پرشر سوئیچ هواگیری پکیج چیست

پرشر سوئیچ هواگیری پکیج چیست

در این مقاله قصد داریم به عملکرد پرشر سوئیچ هواگیری پکیج و میزان اهیمت آن در پکیج بپردازیم. در حال حاضر در اکثر نقاط دنیا شاهد استفاده از انواع پکیج جهت تامین آبگرم مصرفی و آب مورد نیاز سیستم های گرمایشی نظیر رادیاتورها، به طور چشمگیری افزایش یافته، و بسیاری استفاده از پکیج را جایگزین سایر سیستم های مشابه نموده اند. این نوع سیستم های گرمایشی از مزایای بیشماری نظیر کاهش و جلوگیری از اتلاف انرژی، راندمان بالا، کاهش اشغال فضای مفید ساختمان برخودارند. به همین دلیل استفاده از پکیج ها با استقبال فراوانی روبه رو شده است. این نوع سیستم های گرمایشی با بازدهی بالا در دو مدل پکیج دیواری و زمینی تولید و در بازار موجود می باشند. پکیج ها نیز مانند سایر سیستم ها از قطعات و اجزای گوناگونی که هریک دارای عملکردی متفاوت هستند و در نهایت از هماهنگی بین آنها سیستم پیچیده ی پکیج بوجود می آید، و به عنوان یکی از قطعات مهم و کاربردی در این نوع سیستم ها می باشند، وظیفه ی پرشر سوئیچ هوا تشخیص عملکرد صحیح فن دستگاه است. پرشر سوئیچ ازیک دیافراگم و میکروسوئیچ تشکیل شده که و یک کلید ایمنی محسوب می گردد. زمانیکه فن شروع بکار کند دو طرف دیافراگم اختلاف فشار ایجاد می شود، به این صورت که فشار یک سمت کاهش پیدا کرده و میکروسوئیچ فعال می شود و به این ترتیب عملکرد فن پکیج کنترل می گردد. پرشر سوئیچ هواگیری پکیج از نوع کلید NO هستند و به وسیله ی شلنگ سیلیکونی به ونتوری فن وصل می شود.

پرشر سوئیچ هواگیری پکیج

تست خرابی پرشر سوئیچ هوا پکیج

به طور معمول این قطعه در پکیج دارای کد اخطار می باشد و درصورت بروز مشکل کد ارور را نمایش می دهد. زمانیکه پرشر سوئیچ خراب باشد فن روشن نخواهد شد و یا اینکه دستگاه جرقه بزند نشان از سالم بودن پرشر است اما اگر فن وارد عمل نشود و یا اینکه کار کند و جرقه زن دستگاه روشن نشود نشان از خرابی پرشر سوئیچ دستگاه دارد. تست خرابی پرشر سوئیچ هواگیری پکیج توسط اهم متر انجام می پذیرد، به این صورت که مولتی متر را در حالت تست اتصال کوتاه قرار می دهیم و پایه های پرشر را تست می کنیم اگر سالم باشد نباید صدای بوق شنیده شود.

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه دانشنامه تاسیسات سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

این مطالب را نیز ببینید!

شیر برقی چگونه کار می کند

شیر برقی چیست

شیر برقی چیست و چگونه کار می کند | مشاهده و بررسی نحوه عملکرد، کاربرد و پاسخ به اینکه شیر برقی چگونه کار می کند و اجزای تشکیل دهنده آن در مجله دماپویا

اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx
()
x