گرمایشی

چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم

در این مطلب قصد داریم به چگونگی روشن کردن پکیج بوتان بپردازیم. سیستم های گرمایشی از سری ملزومات و نیازهای اساسی در سازه های ساختمانی به شمار می روند که با استفاده از این تجهیزات، می توان آبگرم مصرفی مورد نیاز به منظور انجام امور روزانه را تأمین کرد. با توجه به کاربرد گسترده و اهمیت استفاده از این سیستم ها، برندهای متعددی از این محصولات در بازار وجود دارند.

بوتان یکی از برندهای مطرح و معتبر بازار به حساب می آید که به واسطه تولید محصولاتی مدرن و پیشرفته به عنوان برترین پکیج دیواری در بازار شناخته می شود. همچنین این محصولات با مارک های مختلفی در بازار موجود هستند که می توان جهت بررسی آن ها به همراه لیست قیمت پکیج به صفحه مربوطه آن مراجعه کرد. در این صفحه می توانید برندهای مطرح و معتبر در این زمینه را به منظور خریدی بهینه و مقرون به صرفه مطالعه نمایید.

این محصولات با استفاده از بهترین قطعات و جدیدترین تکنولوژی ها ساخته شده اند و مصرف کننده ها برای استفاده باید آگاهی لازم را در رابطه با کارکرد دستگاه داشته باشند. برای استفاده از پکیج دیواری در واحد مسکونی نیاز به نصب و راه اندازی است که این کار توسط سرویس کار انجام می شود. اگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش شد و یا برای مسافرت طولانی دستگاه را خاموش کرده اید و یا نیاز داشته باشید وضعیت دستگاه را تغییر دهید باید چه کاری را انجام دهید. در ادامه قصد داریم به نحوه روشن کردن پکیج بوتان و قرار دادن دستگاه روی حالت زمستانه یا تابستانه بپردازیم:

video
play-rounded-outline

راه اندازی پکیج بوتان

قبل از روشن کردن و فعالیت پکیج بوتان باید به یکسری نکات توجه کنید که شامل مواردی نظیر دقت به عدم نشتی لوله ها و رگولاتور مربوط به گاز و اقدام به هواگیری در صورت وجود هوا، چراکه نباید هیچ گونه هوایی در پکیج وجود داشته باشد. کنترل عملکرد درست پتانسیومر به این معنی که دمای شوفاژ را کنترل کرده و مطمئن شوید که مشعل ها به موقع خاموش و روشن می شوند. دمای آب مصرفی در ابتدای روشن کردن دستگاه باید 45 درجه سلسیوس بیش از دمای آب سرد اولیه باشد. کارکرد صحیح مشعل را با 3 بار خاموش و روشن کردن بررسی نمایید. از فشار مناسب آب و خاموش و روشن کردن پکیج در دمای مشخص اطمینان حاصل کنید. روشن شدن مشعل از طریق جرقه زن را با چشم کنترل نمایید.

قبل از روشن کردن پکیج بوتان باید با گزینه های دسترسی این دستگاه آشنا شوید که به صورت موردی آورده شده است.

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

برای داشتن اطلاعات بیشتر دررابطه با نحوه روشن کردن پکیج بوتان با کمک گرفتن عکس از پنل دسترسی دستگاه کار را راحت تر کرده اند. در شکل زیر نمایشگر فشار آب مدار گرمایش را مشاهده می کنید که فشار آب داخلی دستگاه را برحسب بار نشان می دهد که با افزایش دمای داخل پکیج بر این مقدار افزوده خواهد شد. لازم به ذکر است که مقدار استاندارد برای این فشار 0.7 تا 1.5 است که با بالاتر رفتن یا پایین تر آمدن آن دستگاه به صورت نشان دادن یک کد نسبت به مصرف کننده هشدار می دهد.

چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم دماپویا

در شکل زیر در رابطه با روش روشن کردن پکیج دیواری ترموستات یا همان کلید تغییر وضعیت دستگاه را مشاهده می کنید که با چرخاندن آن در هرکدام از وضعیت های ذکر شده در شکل اول و انتخاب هر یک نسبت به تغییر وضعیت دستگاه اقدام کنید. این کلید برای روشن و خاموش کردن دستگاه، انتخاب فصل، راه اندازی مجدد دستگاه و تنظیم دمای مدار گرمایش به کار می رود و می تواند در ۳ وضعيت (قطع موقت، راه اندازی مجدد) که برای دو مورد خاص خاموش کردن و تنظیم مجدد استفاده می شود و حالت (تابستانی) برای قطع مدار آب گرمایشی و (زمستانی) برای وصل شدن آب گرم مصرفی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت زمستانی با روشن شدن مدار گرمایشی لازم است در این مرحله از روشن کردن پکیج بوتان با چرخاندن همین ترموستات در جهت عقربه های ساعت نسبت به افزایش مقدار دمای آب گرمایشی اقدام کرد.

 

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

شکل زیر مربوط به نحوه روشن کردن پکیج بوتان است. در این عکس ترموستات تنظیم دمای آب گرم مصرفی را نشان می دهد که برای تنظیم درجه حرارت آب گرم مصرفی به کار می رود. با چرخاندن دسته تنظیم در جهت حرکت عقربه های ساعت، دمای آب افزایش و با چرخاندن آن در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت، دمای آب کاهش می یابد.

نحوه روشن کردن پکیج بوتان دماپویا

با دقت در شکل اول و با مشاهده وضعیت چراغ عملکرد وضعیت شوفاژ می توان به چگونگی عملکرد دستگاه پی برد که اگر این چراغ به یکی از رنگ های قرمز یا سبز در می آید وضعیت به حالت های زیر  است:

سبز ثابت روشن: دستگاه به طور منظور کار می کند و مشعل روشن است.

سبز چشمک زن (1 ثانیه روشن – ۵ ثانیه خاموش): دستگاه در حالت آماده به کار است و شعله وجود ندارد.

قرمز چشمک زن (5/0 ثانیه روشن – 5/0 ثانیه خاموش): دستگاه در حال تنظیم فشار گاز (کالیبراسیون) می باشد .

قرمز چشمک زن (5/0ثانیه روشن – 5/0ثانیه خاموش): دستگاه در وضعیت Sweeper می باشد.

سبز چشمک زن (ا ثانیه روشن – ۵ ثانیه خاموش): دستگاه خاموش می باشد.

5 1 vote
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مسعودحسن نژاد
مسعودحسن نژاد
4 سال پیش

سلام این پکیج ما رادیاتها رو گرم نمیکنه ولی شیر اب داغ درست است. ولی برای رادیات هم استارت میخوره 3ثانیه بعد خاموش میشه.

دماپویا
دماپویا
4 سال پیش
در پاسخ به  مسعودحسن نژاد

سلام با توجه به توضیحات ابتدایی شما اشکال از پمپ پکیج یا از فلو سوییچ دستگاه میباشد.

دکمه بازگشت به بالا
2
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx