گرمایشی

پرشر سوئیچ آب پکیج چیست

نکته مهم و قابل توجه در استفاده بهینه از پکیج های گرمایشی شناخت و اطلاع از قطعات بکار رفته در آن می باشد. یکی از اجزای مهم مورد استفاده در پکیج ها میتوان به پرشر سوئیچ آب پکیج اشاره نمود. پکیج های گرمایشی دارای مزایای بی شماری از قبیل کمبود اشغال فضا، جلوگیری از اتلاف و هدررفت انرژی، بازدهی و راندمان بالا می باشند، به همین دلیل امروزه در بسیاری از ساختمان ها از این نوع سیستم جهت تامین آبگرم مصرفی و نیز آبگرم مورد نیاز سیستم های گرمایشی استفاده می نمایند. شرکت های بسیاری پکیج را در ابعاد و ظرفیت های متفاوت تولید و عرضه می کنند. این سیستم ها دارای قطعات ریز و درشتی هستند که هماهنگی بین آنها سیستم پیچیده ی پکیج را بوجود می آورد. و با این وسیله می توانید در تمامی روزهای سال آبگرم مورد نیاز جهت استحمام، آشپزی و دیگر کارهای روزمره را در کوتاهترین زمان به صورت دائم و فوری برای ساکنین ایجاد نماید.

اما در این مقاله قصد داریم راجع به پرشر سوئیچ پکیج و نحوه ی عملکرد آن در این سیستم را مورد بحث قرار دهیم تا جهت خرید و بررسی قیمت انواع پکیج دیواری اطلاعات لازم را ارائه دهیم. فشار نرمال آب پکیج بین 1 الی 1.5 بار می باشد، زمانیکه این مقدار به کمتر از 0.5 بار برسد، پرشر سوئیچ پکیج وارد عمل شده و اجازه روشن شدن به پکیج را نمی دهد. در صورتیکه پکیج روشن باشد و در این حین فشار آب به کمتر از مقدار معیین شود پرشر سوئیچ آب پکیج جهت جلوگیری از خرابی و استهلاک دستگاه از ادامه کار آن جلوگیری می کند. این نوع سوئیچ ها در حالت عادی و زمانیکه فشار آب پکیج نرمال باشد باز هستند و هنگامی که روشن شود در حالت بسته قرار میگیرد.

تست خرابی پرشر سوئیچ آب پکیج

تست خرابی پرشر سوئیچ آب پکیج

محل قرار گیری پرشر سوئیچ در پکیج ها شبیه به هم می باشند، به طور مثال در پکیج بوتان این قطعه قبل از مبدل حرارتی تعبیه می شود. بنابراین رسوب گیری مبدل تاثیر بسزایی در فعالیت این سوئیچ دارد. جهت تست این قطعه در پکیج می توان هنگامی که دستگاه روشن و درحال کار است یکی از سیم های آن را جدا کنیم در این صورت پکیج خاموش می شود، اما اگر دوسیم پرشر سوئیچ آب پکیج را اتصال کوتاه کنیم دستگاه شروع بکار می نماید. اگر بخواهیم به وسیله ی اهم متر سالم بودن آن را چک کنیم باید توجه داشت که پرشر سوئیچ پکیج در حالت عادی قطع است و در صورت وجود فشار لازم مدار را وصل می کند. زمانیکه پرشر سوئیچ سالم باشد بعد از وصل اهم متر بوق آن فعال می شود. اما برخی عوامل در خراب شدن آن نقش دارند. همانطور که در بالا اشاره شد هنگامی که قطعات پکیج دچار رسوب شده باشند در عملکرد درست پرشر سوئیچ تاثیر بسزایی دارند و ممکن است که فشار آب به میزان کافی باشد اما پرشر سوئیچ پکیج به دلیل رسوب گذاری دستگاه درست عمل نکند، در این صورت است لازم است که رسوب قطعات و یا مبدل را برطرف نمود. اما زمانی که پکیج در حالت اولیه باقی بماند و هیچ عکس العملی نشان ندهد بدین معناست که پرشر سوئیچ پکیج دچار خرابی شده است. در برخی مدلهای پکیج از پرشر سنسور جهت تشخیص فشار و کمبود آب استفاده می کنند، در برخی مدل های پکیج تنظیمات پیش فرض روی پارامتر سنسور تنظیم شده، ولی دستگاه مجهز به پرشر سوئیچ باشد، در این صورت پرشر سوئیچ آب در دستگاه خارج از مدار قرار میگیرد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
لطفا دیدگاه خود را برای این مقاله درج کنیدx